Czy 15-letni pływacy KSZO sięgną po medale mistrzostw Polski?

Od 3 do 5 marca, od piątku do niedzieli, na Pływalni Rawszczyzna prawie 600 zawodników z niemal 150 klubów z całego kraju będzie rywalizować o medale Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 15 lat w Pływaniu.
Województwo Świętokrzyskie będzie reprezentowane na ostrowieckim basenie przez pływaków pięciu klubów. Czterech pływaków zgłosił Salos Cortile Kielce, a po dwóch Korona-Swim Kielce, Orka MOSiR Kielce i Barakuda Starachowice. Najliczniejszą ekipę zgłosili gospodarze – KSZO, którzy będą reprezentowani przez 18 osób. Będzie to też największa ekipa w ostrowieckich mistrzostwach w ogóle, bo żaden z klubów nie zgłosił liczniejszej! Tak samo liczne na Pływalni Rawszczyzna będą tylko Unia Oświęcim (18) i Victoria Racibórz (18), a w statystykach zgłoszeń za KSZO są takie potęgi polskiego pływania jak G8 Bielany Warszawa (17), czy Polonia Warszawa (16). Gdyby nie pech Jakuba Kaczmarczyka, który na jednym z ostatnich treningów nabawił się urazu palca dłoni, to KSZO miałby na tych mistrzostwach 19-osobową drużynę.
Czy ilość będzie miała przełożenie na jakość? Trenerzy ostrowieckiego klubu są ostrożni w typowaniu swoich podopiecznych do miejsc medalowych. Na starty na poziomie finałów A na pewno mają szanse Aleksandra Banaczkowska, Wiktoria Błaszkiewicz, Michał Klimas i Jakub Wilk. Największe nadzieję pokłada się w Banaczkowskiej, która zrobiła w ostatnim czasie spore postępy, ale czy to wystarczy na podium, okaże się już niebawem. Tradycyjnie mocne w tym roczniku powinny być też sztafety KSZO, które już w lipcu ocierały się o podium. Dystans dzielący je do miejsc medalowych podczas zeszłorocznych mistrzostw 14-latków był jednak jeszcze spory, choć był systematycznie zmniejszany? Zimą sztafety dziewcząt i chłopców pływały na poziomie 8. miejsca w kraju, a latem już na poziomie 5. (4×100 m dowolnym dziewcząt) i 4. miejsca (4×200 m dowolnym chłopców). Miejmy nadzieję, że na własnym obiekcie zrobią kolejny krok i wskoczą na podium.
Kadra KSZO na ZMP 15-latków: Daniel Auguścik, Bartosz Barański, Michał Klimas, Paweł Kępiński, Korneliusz Grad, Marcin Kesler, Jakub Wykierski, Bartosz Świątek, Jakub Wilk, Paulina Boroń, Oliwia Kurasińska, Anastazja Matracka, Karolina Kowalska, Adrianna Nowak, Wiktoria Błaszkiewicz, Natalia Przygoda, Julia Sady i Aleksandra Banaczkowska.
Kalendarzyk mistrzostw:
3 marca (piątek): 9.00 eliminacje, 16.45 Uroczyste otwarcie, 17.00 finały.
4 marca (sobota): 9.00 eliminacje, 17.00 finały.
5 marca (niedziela): 9.00 eliminacje, 16.00 finały.

ZMP15_2017_plakat_A2

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *