Judocy Ostrowii na IV Memoriale Pawła Pytlasińskiego

W miniony weekend zawodnicy UMKS ,,Ostrowia? walczyli na IV MEMORIALE PAWŁA PYTLIŃSKIEGO w Krakowie. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych: młodzik i junior młodszy. Nasz klub reprezentowało 7 zawodników. Występ zdecydowanie zaliczyć można do udanych ? pierwszy w 2017 roku i 4 medale na koncie – to bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę wysoki poziom rywalizacji.
Na szczególne wyróżnienie zasługuje JULIA MIRECKA , która zaprezentowała się najlepiej z naszej ekipy. Julia okazała się być niespodzianką tego turnieju gdyż był to debiut tej zawodniczki w kat. juniorów młodszych i od razu wygrana w świetnym stylu.
Bardzo dobrze zaprezentowali się również nasi zawodnicy, którzy stanęli na najniższym stopniu podium: JULIA BAJAK, MATEUSZ WITKOWSKI i KRYSTIAN KUŁAGA.
Bardzo cieszy nas powrót do rywalizacji Krystiana Kułagi ? zawodnika, który po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją  wykazał się dużą determinacją  i bardzo dobrą dyspozycją sportową.
W turnieju wzięli również udział : Wołoszyn Mateusz, Turbakiewicz Igor i Winiarski Bartłomiej- zawodnicy którzy odpadli z rywalizacji w walkach eliminacyjnych.
– Jestem bardzo zadowolona z postawy wszystkich zawodników ? mówi trenerka, Teresa Dybiec. -Nawet ci, którym nie udało się wejść na podium, odnotowali co najmniej jedną walkę wygraną przed czasem na swoim koncie. Ciężka praca, systematyczność i determinacja naszych zawodników przynosi wymierne efekty, każdy start to potwierdza. Bardzo nas, szkoleniowców, to cieszy , ale jednocześnie jest to zapowiedź dalszej jeszcze cięższej pracy w tym roku, gdyż planujemy większą ilość startów w porównaniu do lat poprzednich.  Już za dwa tygodnie kolejny sprawdzian młodzików i juniorów młodszych na Międzynarodowym Turnieju w Lublinie .
Wyniki:
I miejsce: JULIA MIRECKA (PG Nr 4) – kat. junior młodszy do 63 kg.
III miejsce: JULIA BAJAK (PG Szewna) – kat. junior  młodszy do 63 kg.
MATEUSZ WITKOWSKI (PG Szewna) ? kat. młodzik do 55 kg.
KRYSTIAN KUŁAGA (I LO im. Stanisława Staszica) – kat. junior młodszy do 55 kg.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *