Wygrana polskich pięściarzy z Białorusią! Świetna organizacja meczu! (zdjęcia)

Ponad 2000 widzów, świetna oprawa artystyczna i muzyczna, gra świateł i rewelacyjny klimat sportowy, a przede zwycięstwo 14:10 nad mocnym zespołem Białorusi towarzyszyło inauguracji ?Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego?, która w piątkowy wieczór miała miejsce na ostrowieckim ringu. Mecz był świetną i promocją i wizytówką sportowego Ostrowca Świętokrzyskiego.

Zwycięstwo jest ze wszech miar sukcesem polskich pięściarzy, którzy w rankingu europejskim są niżej notowani od Białorusinów. W ekipie Białorusi nie mógł wystąpić tylko w wadze do 56 kg Dmitriy Asanov – brązowy medalista Mistrzostw Świata z Dohy (2015), mistrz Europy z Samokova (2015) oraz srebrny medalista Igrzysk Europejskich z Baku (2015) i Polacy zdobyli punkty walkowerem. Walczył za to  w wadze do 81 kg Mikhail Dauhaliavets – dwukrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016), którego zdołał jednak pokonać dość niespodziewanie Mateusz Goiński. Z kolei Evgeniy Karmilchyk, Sergey Loban, Asanov i Alexander Kaleyev, to aktualni mistrzowie Białorusi.

Wiele walk było wyrównanych i nic dziwnego, że sędziowie wydawali niejednogłośne werdykty.
W biało – czerwonych barwach świetny występ zanotował Mateusz Polski, który nie dał żadnych szans Michaiłowi Basjakowi. Wręcz sensacyjne zwycięstwo zanotował wspomniany Mateusz Goiński, który świetnym finiszem wypunktował doświadczonego rywala. Dobry poziom zaprezentował nasz olimpijczyk z Rio Igor Jakubowski, który od pierwszego do ostatniego gongu miał walkę pod pełną kontrolą. W reprezentacji wystąpili także dwaj pięściarze ze Świętokrzyskiego ? Bartosz Gołębiewski, który swą walkę wygrał i Daniel Adamiec, który musiał uznać wyższość przeciwnika.
Wszyscy obserwatorzy spotkania byli pod wrażeniem rozmachu, z jakim został w ostrowieckiej hali zorganizowany mecz. Łukasz Dybiec, wiceprezes KSZO i Polskiego Związku Bokserskiego, otrzymał w związku z promocją tak bliskiej sercu ostrowieckich kibiców dyscypliny specjalne wyróżnienie od władz centrali pięściarskiej.
W walkach pokazowych zaprezentowało się dwóch pięściarzy KSZO ? Albert Orzeł i Andrzej Kołton i chociaż w ich pojedynkach sędziowie nie orzekali werdyktów, to jesteśmy przekonani, że obaj podopieczni trenerów Eugeniusza Ciocha i Wojciecha Surowca odnieśli jednogłośne zwycięstwa odpowiednio nad Ernestem Mroczkiem z Paco Lublin i Krzysztofem Ogłozą z Akademii Holistycznej Skarżysko.
Oto wyniki walk meczu Polska ? Białoruś 14:10:
49 kg: Jakub Słomiński ? Evgeniy Karmilchyk 2:1
52 kg: Maciej Jóźwik ? Sergey Loban 1:2
56 kg: Adrian Kowal ? Dmitriy Asanov (walkower)
60 kg: Radomir Obruśniak ? Evgeniy Shabelnik 1:2
64 kg: Mateusz Polski ? Mikhail Basyakov 3:0
69 kg: Damian Kiwior ? Yauheni Dauhaliavets 0:3
75 kg: Bartosz Gołębiewski ? Viktor Deshkevich 2:1
75 kg: Daniel Adamiec ? Andrey Mikhailov 0:3
81 kg: Arkadiusz Szwedowicz ? Gleb Sinkevich (poddany przez sekundanta w II rundzie)
81 kg: Mateusz Goiński ? Mikhail Dauhaliavets 2:1
91 kg: Igor Jakubowski ? Maksim Kozlou 3:0
+91kg: Kamil Bodzioch ? Alexandr Kaleyev 0:3

Podsumowanie meczu Polska – Białoruś, komentarze, wywiady już w poniedziałkowym wydaniu papierowym Gazety Ostrowieckiej, a wkrótce fotogaleria z piątkowego widowiska sportowego.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *