Oficjalnie piłkarze ręczni KSZO przegrali w Przemyślu 30:31…

*Czuwaj Przemyśl – KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 31:30 (16:15).

Czuwaj: Sar, Szczepaniec – Puszkarski 4, Biernat 3, Stołowski 4, Kubik, Bajwoluk, Nowak 4, Kulka 3, Kroczek 6, Kubisztal 7. Trener: Piotr Kroczek.

KSZO: Piątkowski, Szewczyk – Kożeniewski 4, Jeżyna 4, Cukierski 2, Król 2, Czuwara, Goliszewski 2, Afanasjev 4, Kieloch Kamil 5, Kwiatkowski 4, Antolak 2, Rutkowski 1. Trener: Tomasz Radowiecki.
Kary: 10 min. Karne: 2/3

Czerwone kartki: Antolak – 59 min (gradacja kar), Rutkowski – 60 min. (faul).
Sędziowie: Jakub Pach, Piotr Węgrzyn (Bochnia).
Widzów: 260.

Szczypiorniści KSZO Odlewnia nie byli faworytem w wyjazdowym meczu z trzecim w tabeli Czuwajem.  Mimo, iż do przerwy przegrywali 15:16, to cały czas nawiązywali wyrównaną grę i w 59 min. spotkania objęli prowadzenie 30:29.

Niestety, w ostatniej minucie meczu mimo iż Michał Piątkowski obronił rzut karny, to stracili dwie bramki i przegrali spotkanie… W roli głównej wystąpili sędziowie meczu, którzy najpierw ukarali naszego kołowego czerwoną kartką, a później „dopatrzyli” się ze strony Vitalija Kożeniewskiego błędu trzech kroków. Gospodarze w ostatnich sekundach wyprowadzili kontrę i wygrali mecz. W efekcie KSZO przegrał szósty mecz z rzędu i jego pozycja w tabeli zapowiada gorącą walkę o I- ligowy byt.

Nasi piłkarze ręczni mówią, że z Czuwajem mecz przegrali tylko oficjalnie, „na papierze”. W normalnych okolicznościach sprawiliby bowiem sporą niespodziankę, przywożąc punkty z Przemyśla, w którym najwięcej bramek dla KSZO, bo 5, rzucił Kamil Kieloch. Po cztery trafienia zanotowali: Vitalij Kożeniewski, Maciej Jeżyna, Dmijtrij Afansjew i Paweł Kwiatkowski.

Za tydzień drużyna KSZO Odlewni Ostrowiec zagra u siebie z Siódemką Miedź Legnica.