Ostrowiec i Lublin areną zmagań 14 i 15-letnich pływaków. Bez medalu, ale mnóstwo finałów A i B

Na Pływalni Rawszczyzna prawie 600 zawodników z niemal 150 klubów z całego kraju rywalizowało o medale Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 15 lat w Pływaniu.KSZO zgłosił najliczniejszą ekipę, składająca się z 18 zawodników. W kadrze KSZO popłynęli: Daniel Auguścik, Bartosz Barański, Michał Klimas, Paweł Kępiński, Korneliusz Grad, Marcin Kesler, Jakub Wykierski, Bartosz Świątek, Jakub Wilk, Paulina Boroń, Oliwia Kurasińska, Anastazja Matracka, Karolina Kowalska, Adrianna Nowak, Wiktoria Błaszkiewicz, Natalia Przygoda, Julia Sady i Aleksandra Banaczkowska.
W piątek, najwięcej emocji dostarczył Jakub Wilk, który wystąpił w finale A wyścigu na 200 m st. dow. i zajął wysokie, 5 miejsce. Na 6 pozycji rywalizację sztafet 4×200 m st. dow. zakończyła nasza sztafeta (W.Błaszkiewicz, P.Boroń, A.Nowak, A.Banaczkowska), która czasem 9.00,74 min. pobiła rekord okręgu świętokrzyskiego. Tego dnia mieliśmy jeszcze jeden start w finale A ? Ola Banczkowska zajęła w nim 10 miejsce w wyścigu na 400 m st. zm. Nasi pływacy zaliczyli również starty w czterech finał B: W.Błaszkiewicz była 14 na 50 m st. dow. i 13. na 100 m st. mot., J.Wilk uplasował się na 13 miejscu na dystansie 50 m st. dow., a Michał Klimas był 15 na 50 m st. kl.
W sobotę, klasą dla siebie była Aleksandra Banaczkowska, która dwukrotnie docierała do finałów A. Na 200 m st. kl. otarła się o podium, zajmując z czasem 2.35,22 4 miejsce. Była również 10 na 50 m st. mot. i 14 na 200 m st. zm. Z kolei M.Klimas zameldował się w wyścigu na 200 m st. kl. na 8 pozycji. Sztafeta juniorów 4×100 m st. dow. (Jakub Wilk, Michał Klimas, Jakub Wykierski, Daniel Auguścik)  była 8, a sztefeta dziewcząt na tym samym dystansie (W.Błaszkiewicz, P.Boroń, A.Nowak, A.Banaczkowska) zajęła 9 miejsce.
W niedzielę, Aleksandra Banaczkowska wystąpiła w finale A na 100 m st. kl. i zajęła 8 miejsce. Na tym samym dystansie Michał Klimas dopłynął do mety na 10 pozycji. W finałach B Jakub Wilk był 14 na 100 m st. dow., a Ola Banczkowska 16 na 100 m st. zm.
Co prawda nie wywalczyliśmy medalu, ale w klasyfikacji punktowej KSZO zajął 10 miejsce.
W Lublinie z kolei odbywały się Zimowe Mistrzostwa Polski 14-latków. W piątek do finału A w wyścigu na 50 m st. dow. dotarł Patryk Stefański, który zajął w nim 9 miejsce. Kacper Borowski wystąpił w finale B wyścigu na 100 m st. mot., a sztafeta chłopców w składzie: Patryk Stefański, Dominik Walczyk, Oliwier Okręt, Kacper Borowski ukończyła rywalizacja na dystansie 4×200 m st. dow. na 14 pozycji.
W sobotę, dwukrotnie Patryk Stefański docierał do finałów B ? na dystansie 50 m st. mot. Był 13 na 50 m st. mot., a w wyścigu na 200 m st. zm. uplasował się na 11 pozycji. 11 była także nasza sztafeta 4×100 st. dow. w składzie: Bartosz Piliński, Kacper Borowski, Dominik Walczyk, Patryk Stefański.
W niedzielę, nasz najlepszy 14-latek, P.Stefański zajął 12 miejsce w finale B na dystansie 100 m st. dow.