?Mąż i żona? na inaugurację ?TeatROOM?

Spektaklem ?Mąż i żona? Kompanii Teatralnej MAMRO w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpocznie swą działalność ?TeatROOM?, nowy projekt animatora kultury Roberta Maja.
Bilety na inaugurację, którą zaplanowano na 9 kwietnia na godz.16 w Osiedlowym Domu Społecznym ?Malwa? na Osiedlu Stawki już można nabyć m.in. w naszej redakcji.
– Chcę powołać do życia teatr kameralny, czyli taki, gdzie widz będzie miał bezpośredni kontakt z aktorami – mówi Robert Maj. W pierwszej zaproponowanej przez nas sztuce aktorzy można powiedzieć, że będą wręcz na
wyciągnięcie ręki.
Ów pierwszy spektakl to komedia erotyczna z przewagą scen łóżkowych, opowiadająca o perypetiach męża i jego żony oraz kochanki i przyjaciela, a także kochanki przyjaciela, a właściwie dwóch i kochanka kochanki przyjaciela, czyli męża żony, jak również kochanka żony… uff, jednym słowem fredrowska historia.
-?Mąż i Żona? Aleksandra Fredry w reżyserii Piotra Wawra to bardzo dobry spektakl ?uważa aktorka Irena Jun. Reżyser znalazł współczesną formę pracy z aktorami, którzy mają poczucie dystansu, są dowcipni, a granie sprawia im radość. Bardzo dobrze mówią wiersz, rytmicznie i wyraziście. Na szczególne podkreślenie zasługuje pomysł inscenizacyjny: przestrzeń sceny wypełniona gigantyczną pierzyną – kołdrą; jest miejscem akcji i pretekstem do budowania sytuacji scenicznych. Reżyser świetnie wykorzystuje ten pomysł, a aktorzy czują się jak ?ryby w wodzie? ogrywając na różne sposoby ten podstawowy i jedyny element scenografi i. Oglądałam z przyjemnością, proszę  o jeszcze.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *