Najważniejsze są chęci

Niezmiernie udanie wypadło spotkanie grupy miłośników turystyki rowerowej ?Ostrower? w ostrowieckim Chili Pubie.Oficjalnie zainicjowano cykl prezentacji pod wspólnym hasłem ?Bajkowe szlaki?, które mają za zadanie przybliżanie sylwetek pasjonatów dwóch kółek, przemierzających nie tylko Polskę, ale i świat, a także popularyzację miejsc, które odwiedzili. Sądząc po frekwencji pierwszego spotkania, jest zapotrzebowanie na tego typu przedsięwzięcia.
Na pierwszy ogień o swej pasji opowiedział Piotr Maj, który z grupą przyjaciół pokonał ponad 1000. kilometrową trasę od Litwy po Ukrainę.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA-Wszystko zaczęło się w 2000 roku i tak trzyma po dziś dzień – żartuje główny bohater pierwszego ?Bajkowego szlaku?. Będzie nieco wspomnień z Lwowa, Wilna, Grodna i Nowogródka. Przejedziemy razem po Wołyniu,  Szlakiem Mickiewicza, a także udamy się do kilku miejsc znanych z historii Polski jak Nieśwież czy Mir.
Piotr Maj podczas swej prelekcji zachęcał do odwiedzenia na rowerach Kresów Wschodnich, bo jak sam przyznaje, jest to bliskie sercu każdego Polaka, a co ważne również tanie.
– Chcę też przemycić nieco porad technicznych, jak się zorganizować do takiej wyprawy – mówi Piotr Maj. Warto wyjechać np. na Ukrainę, bo sam poznałem tamtejszą gościnność. To całkiem inna specyfika, niż zachodnia część Europy, gdzie wszystko jest skomercjalizowane.
Piotr Maj udowodnił swą prezentacją, że aby zorganizować rowerowe wyprawy, najważniejsze są chęci, bowiem na pierwsze wyjazdy jeździł rowerami produkowanymi w PRL-u? bez przerzutek.

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

– Cieszę się, że tak wiele osób przyszło na dzisiejsze spotkanie, bo widać, że w Ostrowcu Świętokrzyskim nie brakuje osób, które kochają rowery i chcą na nich podróżować- podsumowuje Piotr Maj.
Z kolei Basia Pasik, miłośniczka turystyki rowerowej z grupy ?Ostrower?, autorka bloga ?rowerowy Kraj? zapowiada, że takie spotkania, jak to piątkowe, będą na pewno odbywać się cykliczne, gdyż jest na nie zapotrzebowanie.
– Przygotowujemy się ostro do tego sezonu- przyznaje. Chcemy zorganizować także rajd rowerowy na jego początek, a naszą sztandarową imprezą na pewno, jak w roku ubiegłym będzie ?OstrowerFest?.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *