Miłość połączyła ich na lata

Sześć par obchodziło jubileusz wieloletniego pożycia małżeńskiego.

DSCF5931DSCF5924

 

Państwo: Zuzanna i Józef Niewójtowie, Józef i Janina Szubowie, Tadeusz i Jadwiga Zimniccy, Zdzisław i Izabella Abramczykowie, Zygmunt i Teresa Kopaczowie, Mieczysław i Janina Węgrzeccy z rąk kierownika USC w Ostrowcu Świętokrzyskim Łukasza Witkowskiego oraz Małgorzaty Dąbrowskiej odebrali medale nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej, okolicznościowe statuetki oraz kwiaty. Nie zabrakło serdecznych życzeń od najbliższych oraz gromkiego sto lat p rzy lampce szampana.
Państwo Niewójtowie poznali się na zabawie w Słabuszowicach. Pobrali się w Lipniku. W 1969 r. zamieszkali w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pan Józef pierwotnie pracował w Państwowych Zakładach Gminnych Spółdzielni, następnie w Kombinacie Budowlanym. Jubilaci są szczęśliwymi rodzicami dwóch córek. Doczekali się także trojga wnucząt.
Państwo Szubowie poznali się w domu pani Janiny, gdzie pan Józef układał parkiet. W grudniu 1966 r. zawarli związek małżeński. Pani Janina ma za sobą m.in. zdobycie mistrzostwa Polski w pływaniu indywidualnym i zbiorowym. Swoją karierę zawodową związała z ratownictwem wodnym. Pan Józef pracował w Nowym Zakładzie. Jubilaci mają troje dzieci. Doczekali się również siedmiorga wnucząt.
Państwo Zimniccy od najmłodszych lat byli sąsiadami. Przysięgę małżeńską złożyli 30 grudnia 1965 r. w USC w Obrazowie. Dzień później w Świątnikach odbył się ich ślub kościelny. W 1973 r. wraz z trójką dzieci przeprowadzili się do Ostrowca Świętokrzyskiego. Pan Tadeusz przez 30 lat był pracownikiem ostrowieckiej huty. Pani Jadwiga zajmowała się domem. Jubilaci mają ośmioro wnucząt oraz troje prawnucząt.
Państwa Abramczykowie poznali się w 1962 r. Pobrali się niecały rok później -7 września 1963 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pan Zdzisław swoją 41-letnią karierę zawodową związał z ostrowiecką hutą. Pani Izabella przepracowała 36 lat w biurze Ruchu. Jubilaci mają córkę. Doczekali się także dwóch wnuków i prawnuczki Blanki.
Państwo Kopaczowie poznali się na zabawie tanecznej w Bodzechowie. Związek małżeński zawarli 26 listopada 1966 r. USC w Bodzechowie. Ślub kościelny odbył się w parafii pw. Świętej Zofii. Pan Zygmunt przepracował blisko 40 lat jako kierowca w Państwowych Zakładach Gminnej Spółdzielni. Pani Teresa swoją karierę zawodową związała ze służbą zdrowia. Jubilaci mają troje dzieci. Doczekali się pięciorga wnucząt.
Państwo Węgrzeccy poznali się na zabawie tanecznej w ZDK. Związek małżeński zawarli 26 października 1966 r. w ostrowieckim USC. Pan Mieczysław swoją karierę zawodową związał z ostrowiecką huta. Pani Janina ze szwalniczą firmą ?Selbo?. Jubilaci mają dwoje dzieci. Doczekali także trojga wnucząt.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *