Sukcesy na tatami w Lublinie

Zawodnicy UMKS ,,Ostrowia? startowali w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Juniorek i Juniorów Młodszych w Judo w Lublinie.
Jak zawsze był to mocny turniej z udziałem bardzo mocnych zawodników z zagranicy: Ukrainy i Białorusi.
-Start możemy zaliczyć do udanych, bo dwóch naszych zawodników – Julia Bajak i Dawid Winiarski – wygrało rywalizację w swoich kategoriach wagowych – mówi trenerka, Teresa Dybiec. -Krystian Kułaga w walce finałowej, niestety, musiał uznać wyższość swojego przeciwnika. Jednak zakończenie rywalizacji na drugim stopniu podium, to sukces tego zawodnika. Nasza zawodniczka Julia Mirecka miała szansę na brąz jednak ostatecznie musiała stanąć tuż przy podium zajmując IV, bardzo dobre, miejsce. Tomek Batóg mimo, że odpadł z rywalizacji odnotował na swoim koncie bardzo dobre walki. W turnieju udział wziął również jeden z naszych młodzików ? Mateusz Witkowski (kat. 55 kg) ? który odważnie podejmował rywalizację z bardziej doświadczonymi i starszymi zawodnikami.
Jestem zadowolona z postawy naszych młodych zawodników i z wyników również. Jest dobrze, ale liczę że będzie jeszcze lepiej z każdym kolejnym startem. Zawodnicy przy okazji każdego turnieju sprawdzają swoje umiejętności, poprawiają błędy i zdobywają doświadczenie, które na pewno będzie procentowało przy okazji kolejnych startów.
Przed naszymi judokami kolejny bardzo ciężki  turniej, będący  I Eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, na którym nasi juniorzy młodsi będą musieli się maksymalnie skoncentrować i zmobilizować, gdyż ilość limitów w każdej kategorii wagowej jest ograniczona.
Wyniki:
I miejsca: Julia Bajak 2001r. kat. 63 kg; Dawid Winiarski 2000 r. kat. 90 kg
II miejsce: Krystian Kułaga 2000 r. kat. 55 kg
IV miejsce: Julia Mirecka 2002 r. kat. 63 kg

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *