Będzie piłkarska III liga kobiet w Ostrowcu? (zdjęcia)

W hali KSZO obchodzono? pierwszą rocznicę działalności sekcji piłkarskiej dziewcząt KP KSZO 1929.
FASDFASDFSDAFSADFASDPrzybyło na nią wielu gości, m.in. prezes klubu Maciej Kozicki, członek zarządu Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, delegat PZPN oraz członek Komisji Piłkarstwa Amatorskiego i Młodzieżowego Ryszard Binensztok, a także liczna grupa rodziców.

20170310_174200
Życząc dalszych sukcesów naszym piłkarkom prezes M.Kozicki podkreślił, iż warto pomyśleć w najbliższej perspektywie o zgłoszeniu naszego zespołu do III ligi kobiet. Andrzej Szymański, koordynator drużyny, w skrócie przedstawił historię oraz osiągnięcia drużyny w minionym roku. Dla dziewcząt przygotowano wiele niespodzianek. Od rodziców i sklepu sportowego HI-SPORT dziewczęta otrzymały nowe koszulki piłkarskie oraz profesjonalną piłkę do gry, natomiast prezes M.Kozicki wręczył piłkarkom klubowe poduszki oraz smycze. Ceremonię zakończył mecz przeciwko rodzicom, który zakończył się remisem 2:2.
Sekcja piłki nożnej dziewcząt KP KSZO 1929 została założona w lutym 2016 r. na podstawie porozumienia, zawartego między zarządem klubu, a Andrzejem Szymańskim, reprezentującym grupę zainteresowanych. Pierwszy trening odbył się w PSP Nr 7 w Ostrowcu Św. pod okiem trenera, Grzegorza Klepacza. Po okresie pół roku sekcję przejął Tadeusz Krawiec, ówczesny trener pierwszej drużyny. To właśnie pod jego wodzą młode piłkarki KSZO 1929 wzięły udział w swoim pierwszym turnieju, rozgrywanym o Mistrzostwo Województwa Świętokrzyskiego U-13, a organizowanym przez ŚZPN. Na własnym terenie wywalczyły pierwsze miejsce, co – jak się później okazało – zapoczątkowało bardzo dobrą passę. Po odejściu trenera Krawca grupę przejął i prowadzi ją do dziś trener Radosław Ćwik, który wraz ze swoimi podopiecznymi wygrał już dwa turnieje, będące kontynuacją eliminacji do mistrzostw Polski.

aDFDF
Część zawodniczek została już doceniona i zauważona przez innych trenerów. Zostały powołane do kadry wojewódzkiej U-13, a także występów w trzecioligowej Stali Kunów. Obecnie sekcja dziewcząt liczy 21 zawodniczek.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *