Chcą wyjść na ulicę, by zaprotestować

Mieszkańcy ulicy Sandomierskiej apelują o pomoc w wyprowadzeniu ruchu samochodów ciężarowych z centrum miasta.
Kolejne postulaty zgłosili do władz miasta. Wszystko wskazuje, że wiosną może dojść do kolejnych protestów mieszkańców tej ulicy.
-Doszło już do takiej sytuacji, że osoby starsze boją się przejść przez ulicę w miejscach wyznaczonych, by nie zawadzić stopą o koleiny i nie przewrócić się przed jadącym samochodem. Nie możemy spać w nocy, ponieważ ulicą przejeżdża w tym czasie kilkaset TiR-ów. Nie można otworzyć okna z uwagi na hałas i zanieczyszczenie powietrza spalinami ? żali się Leszek Janda, mieszkający na ulicy Sandomierskiej.
Mieszkańców przez lata zapewniano, że po wybudowaniu kolejnej nitki obwodnicy od ulicy Zagłoby do Samsonowicza, sytuacja zmieni się.
-Ale tak się nie stało ? podkreślają. -Ruch tranzytowy towarowy nie został skierowany na nową nitkę obwodnicy. Obwodnicą od czasu do czasu przejedzie samochód osobowy, a na Sandomierskiej wciąż są korki. Po co było budować za 40 mln zł taką drogę, skoro ruch ciężarowy nadal przemieszcza się ulicą Sandomierską i wiaduktem ? pytają retorycznie mieszkańcy tej części miasta.
-Kilkakrotnie zwracaliśmy się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i autostrad o postawienie na ulicy Opatowskiej i Zagłoby znaków ograniczających tonaż samochodów poruszających się ulicą Sandomierską i wiaduktem do 3,5 tony. Niestety, kilka naszych wniosków pozostało bez echa ? wyjaśniała w czasie zebrania Samorządowej Rady Osiedla, wiceprezydent Marzena Dębniak.
Nowa nitka obwodnicy i modernizacja ulicy Samsonowicza wraz z remontem mostu na rzece Kamiennej, zmieniła jednak układ ruchu na terenie miasta. Dzięki determinacji Starostwa Powiatowego w Ostrowcu i Policji praktycznie został wyprowadzony z górnej części miasta ruch samochodów ciężarowych do Celsy Huta Ostrowiec. Dzięki temu mieszkańcy domków jednorodzinnych i bloków przy ulicy Waryńskiego oraz Alei Jana Pawła II ? odetchnęli. Miejmy nadzieję, że podobnie będzie na ulicy Sandomierskiej.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Chcą wyjść na ulicę, by zaprotestować

  • 21/03/2017 at 21:30
    Permalink

    z perspektywy czasu to puszczenie obwodnicy przez miasto bylo porazka

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *