Czy ostrowieckie kluby sportowe sięgną po środki z Programu ?Klub??

Kluby sportowe mogą już składać wnioski o dofinansowanie w ramach Programu ?Klub?. W tym roku na ten cel Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło kwotę 30 mln zł. Pozwoli to na dofinansowanie blisko 3 tys. klubów w całej Polsce!
W Centrum Rekreacyjno-Sportowym Bielany w Warszawie odbyła się uroczysta inauguracja II edycji Programu. W wydarzeniu uczestniczyli także ambasadorzy Programu ?KLUB? ? wieloletni reprezentanci Polski w piłce ręcznej oraz zawodnicy Vive Tauronu Kielce Sławomir Szmal i Karol Bielecki.

J001_PGNiG_WWK_Sociale_FB_Cover_826x315
Program ?KLUB? to bezpośrednie wsparcie lokalnych środowisk sportowych, wzmocnienie funkcjonowania klubów sportowych ? centrów aktywności fizycznej oraz miejsc identyfikacji i kształcenia talentów sportowych. Dofinansowanie może pozyskać każdy klub sportowy działający przez co najmniej 3 lata w formie stowarzyszenia i prowadzący szkolenie sportowe, które skierowane jest do dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Kwota dofinansowania wynosi 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych i 15 tys. zł dla wielosekcyjnych.
-Program ?KLUB? to innowacyjny model wsparcia klubów sportowych. To kontynuacja projektu, który w ubiegłym roku cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Liczę na to, że w tym roku będzie ono jeszcze większe. Z doświadczenia wiemy, że potrzeby są ogromne. Dlatego zachęcam kluby, aby składały aplikacje ? mówi minister sportu i turystyki, Witold Bańka.
Pierwsza edycja Programu ruszyła w 2016 roku. Na jego realizację przeznaczono kwotę 24 mln zł. Pozwoliło to wesprzeć 2142 kluby sportowe ze wszystkich województw. Dzięki środkom finansowym z Ministerstwa Sportu i Turystyki dofinansowano pracę 5 tys. szkoleniowców, którzy prowadzili zajęcia sportowe dla 130 tys. dzieci i młodzieży.
Wnioski o dofinansowanie na realizację zadania należy nadsyłać do dnia 21 kwietnia. Rozpatrzenie wniosków o dofinansowanie nastąpi nie później, niż do 9 czerwca.  Program może być realizowany wyłącznie w okresie od 2 stycznia do 30 listopada. Przyznane środki finansowe trzeba wykorzystać nie później, niż w terminie 14 dni po terminie zakończenia zadania wskazanym w umowie.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące Programu Klub

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *