Legenda polskiego szczypiorniaka w sztabie szkoleniowym KSZO Odlewni. Mariusz Jurasik pomoże uratować I ligę dla Ostrowca?!

Utytułowany, 41-letni Mariusz Jurasik, uczestnik igrzysk olimpijskich w Pekinie, srebrny medalista mistrzostw świata z 2007 i brązowy medalista mistrzostw świata z 2009 roku, będzie pomagał trenerowi Tomaszowi Radowieckiemu w prowadzeniu zespołu KSZO, broniącego się przed spadkiem z I ligi. -Nie ma podziału na to, kto jest pierwszym, a kto drugim trenerem – mówi Tomasz Radowiecki. -Razem, w duecie, poprowadzimy zespół.

Mariusz Jurasik to prawdziwa legenda polskiej piłki ręcznej, świetny zawodnik teamu biało – czerwonych, odnoszącego wielkie sukcesy pod wodzą trenera Bogdana Wenty. Na MŚ w 2007 roku wybrany został do najlepszej siódemki turnieju i uznany za najlepszego jego prawoskrzydłowego. W reprezentacji Polski, w której występował w latach 1997-2012, rozegrał 207, oficjalnych spotkań. W 2009 roku przez magazyn „L’Equipe” został wybrany do najlepszej siódemki świata. Został odznaczony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Złotym Krzyżem Zasługi.
Karierę rozpoczynał w zespole Sobieski Żagań (1993-1996), z którego trafił do Iskry Kielce (1996-2001). Później występował w Wiśle Płock (2001-2003) i niemieckim Rhein-Neckar Lowen (2003-2009), skąd wrócił do Kielc, już Vive Targi (2009-2012). Jeszcze później miał występować w katarskim El Jaish, ale ostatecznie końcówkę swej kariery sportowej, w latach 2012-2016, spędził w Górniku Zabrze. Jest dziesięciokrotnym medalistą mistrzostw Polski, brązowym medalistą mistrzostw Niemiec.
Po zakończeniu reprezentacyjnej kariery nie zerwał z handballem. Od stycznia 2013 roku pełnił funkcje grającego trenera Górnika Zabrze, a później pracował jako szkoleniowiec w Sandra Spa Pogoń Szczecin.


17361895_10208318200299258_4577749213596397828_nKSZO w sobotę gra z Końskimi
 KSZO Odlewnia spadł na 12 pozycję, która jest zagrożona bezpośrednim spadkiem do II ligi.  
W najbliższą sobotę nasi szczypiorniści podejmują KSSPR Końskie i jeśli chcą wyjść z opresji muszą wygrać.
-Musimy być świadomi, że Końskie przyjadą do Ostrowca po zwycięstwo, choćby po to, by udowodnić, że po VIVE są drugą siłą w województwie ? mówi nasz bramkarz, K.Szewczyk. ?Naszym zadaniem jest się temu przeciwstawić i walczyć do upadłego.
-Serdecznie zapraszamy kibiców na ten mecz, prosząc o pomoc głośnym dopingiem. Dla nas to kolejny mecz o życie! ? mówi trener, Tomasz Radowiecki.


SzkolyWygraj lekcję WF z piłkarzami ręcznymi KSZO!
Drużyna I-ligowych piłkarzy ręcznych KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. zaprasza szkoły z terenu Ostrowca Św. i okolic do rywalizacji, w której do wygrania będzie lekcja wychowania fizycznego z udziałem „Ostrowieckich Wojowników”.
Do konkursu może się zgłosić każda szkoła ? podstawowa, gimnazjalna i średnia ? publiczne i niepubliczne! Wygrywa ta, która podczas najbliższego meczu I ligi (25 marca, godzina 17.30), w którym w ramach derbów województwa świętokrzyskiego ostrowieccy szczypiorniści zmierzą się z KSSPR Końskie, pochwali się najwyższą frekwencją na trybunach Hali Sportowo ? Widowiskowej KSZO. Liczyć się będą zarówno uczniowie, jak i nauczyciele i dyrektorzy placówek!
Wstęp na mecz dla zorganizowanych grup szkolnych wraz z opiekunami jest bezpłatny. Wystarczy przedstawić imienną listę. Lista ta posłuży też do rozstrzygnięcia konkursu, którego wyniki poznamy już w przerwie sobotniego meczu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *