Pięć premier w Kinie Etiuda

Tego w kinie ?Etiuda? jeszcze nie było. Swą premierę w nadchodzący weekend będzie miało aż pięć filmów. Nie ma wątpliwości, że każdy powinien znaleźć propozycję dla siebie.

?Zając Max ratuje Wielkanoc?
zajac maxMax, mały zając z wielkiego miasta, marzy o tym, by zdobyć sławę i dołączyć do lokalnego gangu. Chcąc zaimponować kolegom, postanawia wykonać trudną kaskaderską sztuczkę. Niestety podczas podniebnych ewolucji samolotem coś idzie nie tak i pojazd Maxa rozbija się w Wielkanocnej Krainie – niezwykłym miejscu, w którym zatrzymał się czas.
Reżyseria: Ute von Munchow-Pohl, animowany, czas trwania:79 minut, prod. Niemcy, dystrybucja: Kino Świat

„Logan: Wolverine?
loganW niedalekiej przyszłości w kryjówce przy granicy meksykańskiej zmęczony życiem Logan opiekuje się schorowanym Profesorem X. Wysiłki Logana, by ukryć się przed światem i ochronić swoje dziedzictwo, zostają zniweczone, gdy pojawia się młoda mutantka, ścigana przez mroczne siły.
Reżyseria: James Mangold, obsada: Hugh Jackman, Patrick Stewart, Dafne Keen, fantasy, czas trwania:137 minut, prod.USA, dystrybucja: Imperial- Cinepix

?Wyklęty?
wykletyTropieni i zabijani niemal jak zwierzęta. Większość z nich zginęła, a historia o nich przez lata była zakłamywana. Choć od 1 marca 2011 roku co roku obchodzimy święto państwowe poświęcone ich pamięci, w wielu kręgach do dziś uważani są za bandytów. Mowa o Żołnierzach Niezłomnych – członkach powojennego antykomunistycznego podziemia w Polsce i bohaterach opartej na faktach produkcji.
Scenariusz i reżyseria: Konrad Łęcki, obsada: Marcin Kwaśny, Janusz Chabior, Olgierd Łukaszewicz, dramat/wojenny, czas trwania: 105 minut, prod. Polska, dystrybucja: Kondrat Media

?Power Rangers?
powerFilm opowiada historię piątki zupełnie normalnych nastolatków, którzy będą musieli pokonać własne lęki i ograniczenia, by stawić czoła swemu przeznaczeniu. Pewnego dnia dowiadują się, że nie tylko małe miasteczko Angel Grove, w którym mieszkają, ale cały świat, jaki znają, jest w niebezpieczeństwie – już niedługo może zostać całkowicie zniszczony przez wrogo nastawionych kosmicznych najeźdźców. Piątka bohaterów odkrywa w sobie zdolności, które być może pozwolą im uratować planetę.
Reżyseria: Dean Israelite, obsada: Dacre Montgomery, Naomi Scott, Ludi Lin, fantasy, czas trwania:124 minuty, prod.Kanada/USA, dystrybucja: Monolith

?Baba Jaga?
1222_bigNastoletnia Chloe, opuszczona przed laty przez rodzinę, dorasta w sierocińcu. Po niespodziewanej wizycie swojej matki, rzeźbiarki Jess, dziewczyna wraca w okolicę, w której się wychowała. Wraz z przyjacielem dociera do tajemniczej posiadłości, o której krążyły mroczne opowieści. ?Zastukaj raz, by ją obudzić, dwa, by z martwych wstała…? – według legendy dom zamieszkuje okrutny demon, znany ze słowiańskiej mitologii.
?Don?t Knock Twice?, rezyseria: Caradog W. James, obsada: Katee Sackhoff, Lucy Boynton, Javier Botet, horror, czas trwania: 93 minuty, od lat 15, prod.Wlk. Brytania, dystrybucja: Forum Film

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *