Bonnie and Clyde w Opatowie

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Opatowie pracowali nad sprawami, dokonywanych na przestrzeni ostatnich dwóch lat na terenie powiatu opatowskiego, włamań i kradzieży w gospodarstwach rolnych.  W trakcie tych zdarzeń ginęły przeważnie: narzędzia warsztatowe, olej napędowy, drogie części do maszyn rolniczych, elektronarzędzia, a także środki ochrony roślin.
-W nocy z środy na czwartek doszło do kradzieży kosy spalinowej ?mówi asp. Grzegorz Ruska, oficer prasowy KPP w Opatowie. Policjanci pojechali na miejsce gdzie zastali 30-latka wraz z konkubiną. Ludzie ci wyjmowali z samochodu skradzioną kosę. Przy okazji odzyskali: elektronarzędzia, narzędzia warsztatowe oraz środki ochrony roślin pochodzące w wcześniejszych kradzieży. Wartość odzyskanego mienia szacuje się na kilka tysięcy złotych Z ustaleń kryminalnych wynika, że 30-latek tym procederem na terenie powiatu opatowskiego zajmował się od 2015 r. Skradziony sprzęt rozkładał na części lub w całości ogłaszał np. na portalach internetowych, oferując skradzione przedmioty do sprzedaży.
30-latek był poszukiwany trzema listami gończymi, celem odbycia kary pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Teraz on i jego konkubina za swoje czyny będą odpowiadać przed wymiarem sprawiedliwości. Policjanci będą też sprawdzać, czy mężczyzna nie jest odpowiedzialny za inne podobne zdarzenia na terenie powiatu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *