Medale i punkty eliminacyjne judoków Ostrowii

Ostrowieccy judocy uczestniczyli w dwóch turniejach, które toczyły się na małopolskim i śląskim tatami.
Pierwszy turniej  odbył sie w Krakowie pod nazwą I Grand Prix o Puchar Białej Gwiazdy w kategorii dzieci z roczników 2005-2006 i 2007-2008, który corocznie odbywa się w ramach cyklu trzech Grand Prix. Frekwencja 220 zawodników z 25 klubów przerosła najśmielsze oczekiwania, ale i tak w tak mocnym turnieju zawodnicy UMKS Ostrowia stanęli na wysokości zadania i wywalczyli trzy medale.
Świetnie poradzili sobie Kasjan Król, zdobywając srebrny medal w kategorii do 36 kg (2007-2008),
wygrywając wszystkie swoje walki i tylko finałową nieznacznie  przegrywając. Wiktoria Wołoszyn
w kategorii do 27 kg (2007- 2008) uplasowała się na trzecim miejscu. Brązowy medal padł także łupem Krystiana Ziółkowskiego w kategorii do 33 kg (2005-2006). Na 5 miejscu uplasował się z kolei Igor Szloser, któremu brakło niewiele do miejsca na podium.
-Z roku na rok poziom jest coraz wyższy. Judo cały czas się rozwija, a sami judocy czynią systematyczne postępy – mówi trener kadry młodszej ostrowieckiego klubu, Łukasz Wójcik.
Dzień później odbyły się I Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Nasi juniorzy
młodsi pod okiem trenerki Teresy Dybiec rywalizowali na bytomskiej tatami z najlepszymi zawodnikami IV regionu z województw śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i
podkarpackiego. Miejsca punktowane zajęli: 5.Dawid Winiarski (kat. 90 kg), 7.Julia Bajak (kat. 63 kg). W turnieju udział wzięli również: Julia Mirecka, Krystian Kułaga i Tomasz Batóg, którzy odpadli w walkach repasażowych.
-Przed nami II eliminacja do OOM, którą zaplanowano na 8 kwietnia w Bytomiu. Będziemy walczyć, bo eliminacje i olimpiada młodzieży są w naszym zasięgu ? podkreśla trenerka grupy zaawansowanej UMKS Ostrowia, Teresa Dybiec.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *