Będziemy mieli dostęp do SMS-owego systemu powiadomienia o zagrożeniach?

W wielu miastach, choćby sąsiednich Starachowicach, mieszkańcy mogą bezpłatnie otrzymywać wiadomości SMS z informacjami o zagrożeniach powodziowych, pożarowych, katastrofach, czy też anomaliach pogodowych. Wystarczy, że wyślą jednego SMS pod wskazany numer. Radny powiatowy Mariusz Wesołowski chce, aby taką możliwość mieli również mieszkańcy Ostrowca Św.
Regionalny system ostrzegania został wprowadzony na terenie całego kraju w 2015 roku. Według radnego, mieszkamy w regionie podatnym na zagrożenia powodziowe. Mieszkańcy mogliby otrzymywać powiadomienia o intensywnych opadach deszczu, śniegu, które mogłyby uratować ich zdrowie, czy nawet życie. Co ważne, chęć udziału w takiej formie komunikowania się nie jest obarczone ryzykiem otrzymywania innych informacji, np. marketingowych.
Idąc śladem interpelacji radnego, trudno nie zazdrościć starachowiczanom, którzy oprócz informacji o zagrożeniach mogą także otrzymywać te, dotyczące ważnych wydarzeń w mieście, a nawet organizowanych imprezach kulturalnych i sportowych.
Czy SMS-owy system ostrzegania będzie więc funkcjonował w Ostrowcu w trosce o bezpieczeństwo i lepszy komfort życia mieszkańców? Starosta obiecał, że najpierw dokona analizy ewentualnych kosztów, jakie powiat musiałby poczynić wdrażając system.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *