Denkowianie mają niemałe problemy

Mieszkańcy Denkowa zgodnie twierdzą, że chcą pomóc prezydentowi wydać nadwyżkę budżetową.
Podczas spotkania mieszkańcy wnioskowali o remont ulic: Zielonej, Spółdzielczej, Browarnej, a także Wiśniowej.
-Spółdzielcza zbiera wodę z całego Denkowa – mówiła jedna z mieszkanek. Dojdzie do takiej sytuacji, jaka była na ul. Polnej, że ziemia się zapadnie. Już dochodzi do głębokich zapadlisk wokół studzienek.
Obecny na spotkaniu naczelnik Zbigniew Bień przyznał, że znany mu jest problem ulicy Spółdzielczej.
-Ulica nie ma kanalizacji burzowej – mówi Z. Bień. Ale dopiero po wybudowaniu kanalizacji można będzie myśleć o odtworzeniu drogi.
Niestety, z ust naczelnika nie padły żadne terminy ewentualnych inwestycji na ul. Spółdzielczej.
Sporo czasu poświęcono także ulicy Podstawie. Ulica ta jest w zarządzie powiatu.
-Kierowcy, aby uniknąć dziur w asfalcie, zjeżdżają na lewą stronę, która jest w lepszym stanie – mówili mieszkańcy. Nietrudno o wypadek, przeważnie na wzniesieniu.
Przedstawiciel starostwa, mieszkaniec Denkowa, Maciej Czeremcha poinformował, że trwają prace nad budżetem na przyszły rok i niewykluczone, że ul. Podstawie doczeka się generalnego remontu.
Radny miejski Stanisław Choinka mówił o ul. Samsonowicza, którą poruszają się kierowcy do największego zakładu w mieście. Ulica Samsonowicza nie jest najlepszą wizytówką miasta, do którego przyjeżdżają także goście z zagranicy.
Jak poinformował przedstawiciel starostwa, całkowity koszt brakującego odcinka ulicy Samsonowicza może opiewać na 9 mln zł. Starostwo posiada już pozwolenie na budowę ulicy. W tej chwili jednak remont ul. Samsonowicza jest niemożliwy z dwóch względów. Po pierwsze – ulica stała się objazdem dla drogi wojewódzkiej nr 754. Po drugie – powiat póki co nie ma na te cel pieniędzy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *