Zatrzymani za kradzież paliwa

W dniu 8 kwietnia 2017 r., policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich z ostrowieckiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzewanych o kradzieże paliwa.
-Od początku marca 2017 r. ostrowieccy policjanci pracowali nad ustaleniem sprawców szeregu kradzieży paliwa, do których dochodziło na stacjach benzynowych na terenie miasta oraz innych miejscowości w powiecie ostrowieckim ?mówi kom. Ewa Libuda, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tylko z jednej ze stacji skradli paliwo na kwotę blisko 800 zł. Jak wynikało z ustaleń, sprawcy tankowali paliwo do różnych aut, do których przepinali skradzione wcześniej tablice rejestracyjne i odjeżdżali nie płacąc. Było ich dwóch: jeden w wieku 18, a drugi ? 21 lat. Obaj są mieszkańcami powiatu starachowickiego. U starszego z nich policjanci ujawnili tablice rejestracyjne, skradzione wcześniej z samochodu osobowego na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego.
Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży paliwa o wartości blisko 800 zł na szkodę jednej ze stacji, ale odpowiedzą również za szereg innych kradzieży paliwa będących wykroczeniami, których dopuścili się na terenie powiatu ostrowieckiego.
Z uwagi na rozwojowy charakter sprawy, śledczy będą teraz sprawdzać czy mężczyźni są sprawami podobnych zdarzeń na terenie innych powiatów. Za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *