Międzyszkolny Konkurs Kulturowo – Językowy w „Katoliku”

Katolickie Gimnazjum i Liceum im. ks. Marcina Popiela w Ostrowcu Św. gościły w swych murach uczestników Międzyszkolnego Konkursu Kulturowo-Językowego dla uczniów klas gimnazjalnych powiatu ostrowieckiego. Uczniowie z sześciu szkół gimnazjalnych z terenu Ostrowca Św. i powiatu stanęli do konkursowej rywalizacji zmierzając się z testem składającym się z dwóch oddzielnych arkuszy. Jak przyznaje Grzegorz Kubicki ? nauczyciel języka angielskiego i organizator konkursu, formuła rywalizacji w MKKJ zaangażowała nie tylko chcących zaprezentować swe praktyczne umiejętności językowe, takie jak rozwiązywanie testu gramatyczno-leksykalnego, słowotwórczego, czy budowanie swobodnych wypowiedzi pisemnych. Druga bowiem, pełna ciekawostek kulturowa część konkursu, pozwoliła młodym zawodnikom wykazać się prawdziwą pasją ukierunkowaną na brytyjski krąg kulturowy, nie wyłączając prawdziwie szczegółowej wiedzy z tego zakresu. Językiem wszystkich pytań oraz odpowiedzi w Konkursie był język angielski.

IMG_6073
Nad całością przebiegu rywalizacji prawie 30 uzdolnionych językowo uczniów z terenu powiatu czuwał Dyrektor Szkół Katolickich, ks. Krzysztof Mikulski. Podkreślił on, że tegoroczna, pierwsza edycja MKKJ jest początkiem planowanego anglojęzycznego cyklu konkursowego odbywającego się corocznie w murach Katolickiego Gimnazjum i Liceum w Ostrowcu Św. Jak przyznali uczestnicy zmagań konkursowych w ostrowieckim ?Katoliku?, poziom zadań i pytań był naprawdę wysoki, lecz dający szansę wykazania się najlepszym. Uczestnicy oraz ich nauczyciele, pod których kierunkiem przygotowywali się do konkursu, byli pod wrażeniem przyjęcia z jakim spotkali się w słynącej ze swej ciepłej atmosfery ostrowieckiej szkole im. ks. Marcina Popiela. Jej uczniowie z chęcią oprowadzali po szkolnych pracowniach przybyłych rówieśników. Pochwalili się również, jak utalentowaną młodzieżą są gospodarze tego miejsca. Wspaniały występ uczennicy szkoły, znanej ostrowieckiej publiczności wokalistki Gabrysi Górniak, był tego potwierdzeniem.
Każdy uczestnik konkursu, jak również jego nauczyciel języka angielskiego otrzymał pamiątkowy dyplom. Nie zabrakło też drobnych upominków dla każdego ucznia. Jednak najbardziej oczekiwane, oficjalne ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi 24 kwietnia. Trzy dni później w budynku Katolickiego Gimnazjum i Liceum odbędzie się uroczysta gala wręczenia nagród i wyróżnień przygotowanych dla laureatów konkursu, który swą unikatową formułą oraz dużym zainteresowaniem wśród uczniów już zaznaczył swą istotną rolę na mapie konkursów szkolnych w powiecie ostrowieckim.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *