Coraz głośniej o ostrowieckich judokach

Judocy UMKS Ostrowia przywieźli do Ostrowca medale z zawodów w słowackim Bardejovie i Grand Prix w Mysłowicach.

Judocy Ostrowii na pudle zawodów na Słowacji
17547583_957566251046042_1670226813_oDwaj judocy UMKS ,,Ostrowia? startowali w międzynarodowym turnieju w słowackim Bardejov.
Na starcie zawodów stanęli zawodnicy aż z 12 państw, którzy rywalizowali w kategorii młodzików i juniorów młodszych. Ostrowiecki klub reprezentowali Tomasz Batog i Igor Turbakiewicz.
-Na duże brawa i szczególne wyróżnienie zasługuje Tomek, który w drodze do finału wygrał trzy walki przed czasem, pokonując dwóch zawodników ze Słowacji i zawodnika z Węgier. Niestety, w walce finałowej przeciwnik Tomka – reprezentant Bułgarii okazał sie bezkonkurencyjny – komentuje trenerka, Teresa Dybiec. -Igor natomiast stanął na najniższym stopniu podium w swojej kategorii wagowej do 50 kg, co jest również dużym sukcesem.
Start zaliczamy do bardzo udanych i cieszymy się, że nasi judocy wygrywają nie tylko na zawodach lokalnych i ogólnopolskich, ale również na dużych turniejach międzynarodowych.
Z medalami na Grand Prix w Mysłowicach
WP_20170402_024Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy UMKS ,,Ostrowia?, występujący w kategorii dzieci i młodzików w Grand Prix w Judo w Mysłowicach. Turniej można zaliczyć do jednych z trudniejszych w tegorocznym kalendarzu z uwagi na mocno obsadzony region, w którym przyszło nam toczyć rywalizację.
Udział w turnieju odnotowało ponad 300 zawodników, w tym 8 z ostrowieckiego klubu judo. W kategorii młodzików na szczególne wyróżnienie zasłużył Bartłomiej Winiarski, który bez porażki dopiero w finale uległ swojemu przeciwnikowi i to po wyrównanej walce. Brązowy medal wywalczył Mateusz Wołoszyn, który debiutuje w kategorii młodzików i radzi sobie dobrze. Niestety, Mateusz Witkowski i Jakub Wyderski odpadli z turnieju w walkach eliminacyjnych.
W kategorii dzieci udało nam się zdobyć dwa medale brązowe, które padły łupem Julii Grudzień i Nikodema Skowrona. Julia po raz pierwszy brała udział w tak dużym turnieju na szczeblu międzywojewódzkim i tym bardziej cieszy jej wynik. Nikodem świetnie poradził sobie w swojej kategorii wagowej i również zasługuje na wyróżnienie. Dobre walki odnotował ponadto Wiktor Wołoszyn, który stanął tuż przy podium, zajmując dobre, 5 miejsce. Walk eliminacyjnych nie udało się niestety przejść Krystianowi Ziółkowskiemu, który musiał jednak uznać wyższość przeciwników.
-Turniej zaliczamy zdecydowanie do udanych. Jesteśmy zadowoleni z wyników, a przede wszystkim z postawy naszych zawodników, którzy nie poddają się, walczą do samego końca i wykazują ogromną  olę walki i ambicję. Każdy wyjazd to trening charakteru i kolejne doświadczenie dla naszych zawodników i trenerów. Swoją obecność zaznaczyliśmy w widoczny sposób w kolejnym dużym turnieju judo ? komentują trenerzy Teresa Dybiec i Łukasz Wójcik.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *