Połączenia autobusowe z Ostrowca Świętokrzyskiego

Ostrowiec Świętokrzyski ma świetne połączenia autobusowe. Nic dziwnego, że na co dzień pasażerowie mogą korzystać z nich w drodze do pracy, na uczelnię, w podróży służbowej. W weekendy i w dni wypoczynku w wręcz komfortowych warunkach mogą także podróżować na wczasy nad morze lub w góry, a nawet za granicę.

W znalezieniu odpowiedniego kursu z i do Ostrowca pomoże wszystkim GoEuro. Firma z rozbudowanym portalem pomaga w znalezieniu dogodnych połączeń autokarowych zarówno na terenie Polski, jak i pomiędzy miastami w całej Europie. Bilety autokarowe można łatwo i szybko wyszukać, a także nabyć za pomocą serwisu, który jednocześnie ułatwia wybór najszybszego lub najtańszego połączenia oferowanego na wybranej trasie. Po dokonaniu zapłaty, bilet autokarowy zostanie wysłany na podany przy rezerwacji adres e-mail. Wybierając się w podróż autokarem, należy pamiętać, iż kierowca lub przedstawiciel przewoźnika, w trakcie sprawdzania zakupionego w systemie internetowym biletu, może również poprosić o okazanie dowodu tożsamości. W tym przypadku nazwisko pasażera musi się zgadzać z nazwiskiem podanym przy dokonywaniu rezerwacji biletu.

Ostrowiecki największy publiczny przewoźnik w województwie świętokrzyskim prowadzi regularną komunikację pasażerską nie tylko na terenie Świętokrzyskiego, czy na Powiślu, lecz również po całej Polsce. Z nowoczesnego dworca autobusowego w Ostrowcu Świętokrzyskim można dojechać do Łodzi, Lublina, Warszawy, Krakowa, Zakopanego, Buska Zdroju, Poznania, Przemyśla, Wrocławia, Katowic i Rabki Zdrój. Przewoźnik, który posiada trzy dworce i ponad 130 autobusów, w okresie letnich wakacji szkolnych uruchamia regularne kursy autobusowe do Jastrzębiej Góry przez Gdańsk, Gdynię, Sopot, Władysławowo, do Łeby przez Starachowice, Radom, Płock, Toruń, Grudziądz, Trójmiasto, do Ustki i Kołobrzegu przez Starachowice, Kielce, Łódź, Bydgoszcz, Słupsk, Jarosławiec, Darłowo, Dąbki, Mielno, Ustronie Morskie oraz do Rabki i Zakopanego przez Kraków. Te połączenia do ostrowieckich ośrodków wypoczynkowych od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem wczasowiczów. Posiada także w swojej specjalnej ofercie regularne międzynarodowe przewozy pasażerskie. Przez Czechy i Austrię pasażerowie mogą dojechać do malowniczych miejscowości we Włoszech, takich jak m.in. Mestre, Wenecja, Bolonia, Rimini, Foggia, Bari, Monopoli, Taranto, Brindisi, Lecce.

W Ostrowcu znajduje się także przystanek dla dalekobieżnych linii na Ukrainę ? ze Szczecina do Iwano-Frankowska, z Łodzi i Warszawy do Doliny oraz z Wrocławia do Czerniowca.

Publiczną komunikację uzupełnia oferta prywatnych przewoźników. Mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego, którzy zechcą udać się w kierunku Warszawy mogą podróżować wieloma liniami, w których komfort na dłuższej i krótszej trasie zapewnią m.in. wygodne fotele, klimatyzowane wnętrza, darmowe Wi-Fi  oraz doświadczeni polscy przewoźnicy. Warto pamiętać, zwłaszcza przy planowaniu podróży służbowej, o przystankach, na jakich zatrzymują się w stolicy autokary przewoźników. Wielu z nich oferuje dojazd na lotnisko na Okęciu, czy na dworzec tuż przy metrze, z którego można dojechać praktycznie w każdy zakątek Warszawy.

Ale z Ostrowca  Świętokrzyskiego można także podróżować w ulubione góry. Nie brakuje bowiem ofert otwierających okna wprost na Bieszczady. Z ostrowieckiego dworca można bowiem dotrzeć do Rymanowa Zdrój, Iwonicza Zdrój, Krosna, Rzeszowa, Sanoka, Polańczyka, Ustrzyk Dolnych.

Print Friendly, PDF & Email

3 thoughts on “Połączenia autobusowe z Ostrowca Świętokrzyskiego

 • 13 kwietnia 2017 at 20:05
  Permalink

  „z nowoczesnego dworca…” a to dobre 🙂

  Reply
 • 15 kwietnia 2017 at 09:00
  Permalink

  Świetnego kursu obsługiwwnego przez PKS Ostrowiec do jednego z największych miast w Polsce niema jest tylko nocny kurs i to jeszcze przelotowy więc niema świetnych połączeń a chętnie bym z niego korzystał.

  Reply
 • 21 kwietnia 2017 at 12:32
  Permalink

  Byłabym wdzięczna autorowi artykułu za wskazanie o której godzinie odjeżdża z Ostrowca bezpośredni autobus do Buska-Zdroju, bo nijak takiego nie mogę znaleźć. A z przesiadką to żadna rewelacja.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *