Bezpieczne święta na drogach

6 wypadków, 6 rannych, bez ofiar śmiertelnych – to podsumowanie czterech świątecznych dni na świętokrzyskich drogach. Te święta były spokojniejsze niż ubiegłoroczne. Niestety apele policjantów o trzeźwość nie wszyscy kierujący wzięli sobie do serca.
Pomimo mniejszej liczby wypadków na drogach województwa świętokrzyskiego, funkcjonariusze wyeliminowali  52 amatorów jazdy na ,,podwójnym gazie”. Było ich o 12 mniej niż w tym samym okresie w 2016 r. Intensywna praca policjantów i  zatrzymanie tak dużej liczby nietrzeźwych, zapewne miało wpływ na mniejszą liczbę wypadków. Podczas tegorocznego świątecznego weekendu odnotowaliśmy o 1 wypadek mniej niż w 2016 r. Przełożyło się to również na zmniejszenie liczby poszkodowanych w zdarzeniach drogowych o 5 osób.
Policjanci w trakcie kontroli drogowej,  zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących. Funkcjonariusze  drogówki sprawdzali także stan techniczny pojazdów. Zwracali uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach. Głównymi ?grzechami” kierowców było przede wszystkim przekraczanie dozwolonej prędkości, brak wyobraźni za kierownicą, brawura oraz przecenianie swoich możliwości ale przede wszystkim alkohol, o czym świadczą dane z ostatniego weekendu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *