Szczypiorniści KSZO mierzą się w sobotę z wiceliderem. Tomasz Radowiecki: ?Kalisz nas niczym nie zaskoczy…”

-Tomaszu, jak zespół odnajduje się w ogniu walki o obronę dla Ostrowca I ligi piłki ręcznej?
-Wiara w sukces umiera ostatnia ? mówi trener piłkarzy ręcznych KSZO, Tomasz Radowiecki. ?W szatni panuje dobra atmosfera i mobilizacja przed decydującymi meczami. Brakuje nam tylko do pełni szczęścia wyniku sportowego. Wierzymy mocno w to, że KSZO obroni I ligę piłki ręcznej. By tak się stało, chłopaki zostawiają dużo zdrowia na boisku, ciężko pracują też na treningach. Gorąco wierzą, że na koniec sezonu nadal będą się cieszyli z gry w I lidze. Są to młodzi i perspektywiczni zawodnicy i drzemią w nich spore możliwości. Ten sezon oznacza na pewno dla nich krzepnięcie i nabieranie doświadczenia w ligowych rozgrywkach.
-Mamy jeszcze do rozegrania cztery mecze ? u siebie, 22  kwietnia o godz. 17.30 z wiceliderem MKS Kalisz i SPR Tarnów oraz na wyjazdach z MTS Chrzanów i LKPR Moto – Jelcz Oława. By w pełni cieszyć się sukcesem, najlepiej byłoby wygrać trzy z czterech meczów?
-Możliwe jest wygranie nawet czterech meczów, bo liga w tym roku jest niezmiernie wyrównana. Będzie w każdym z tych pojedynków walczyć do końcowej syreny. Liczenie punktów i matematyczne układanki nic nam nie dadzą. Musimy patrzeć na siebie, na swoją grę. Gramy z bezpośrednimi rywalami w tabeli w walce o utrzymanie i zażarta walka o I ligę będzie trwała do ostatniego gwizdka.
-Pytam o to, bo przed nami sobotnia batalia z wiceliderem, MKS Kalisz?
-Od dawna już jesteśmy myślami na mecz z MKS Kalisz. Analizowaliśmy już materiał wideo z meczów kaliszan, którzy nie powinni nas niczym zaskoczyć. Wszystko jednak w głowach, w rękach i nogach naszych zawodników. Na pewno wraz z trenerem Mariuszem Jurasikiem jesteśmy dobrej myśli. Liczymy, że zajmiemy co najmniej 12 miejsce w tabeli. W tym sezonie nie ma żadnych baraży o utrzymanie się w I lidze. Bezpośredni spadek notują dwa, najsłabsze zespoły.
-Dziękuję za rozmowę.

Ostrowieccy piłkarze ręczni uczestniczą w rozgrywkach I ligi między innymi dzięki współpracy z Gminą Ostrowiec Świętokrzyski. Udziałowi w centralnych rozgrywkach z pewnością sprzyja doskonała baza sportowa, udostępniana przez gminę na potrzeby treningów i organizowanych meczów. Występy zawodników sekcji piłki ręcznej KSZO są doskonałą wizytówką Ostrowca Świętokrzyskiego jako miasta sportu i rekreacji.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *