Powstrzymał pijanego kierowcę

Wieczorem 23 kwietnia 2017 r., w Ostrowcu Świętokrzyskim na jednej z ulic, 41?latek zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, który chwilę wcześniej spowodował kolizję drogową.
-Świadek zdarzenia drogowego zobaczył, że kierowca samochodu osobowego marki Renault spowodował kolizję z innym pojazdem, a następnie próbował odjechać ?mówi kom. Ewa Libuda, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mężczyzna szybko zareagował i uniemożliwił kierującemu renaultem dalszą jazdę, wyciągając kluczyk ze stacyjki. Kierującym renaultem okazał się 34-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2,5 promila alkoholu.
34-latek odpowie za jazdę w stanienie trzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów.
Komisarz Ewa Libuda, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim
-To nie pierwszy przypadek, kiedy to obywatele reagują w sposób zdecydowany, zgodny z prawem, i udaremniają jazdę nietrzeźwym kierowcom. Wspomnę tu choćby o sytuacji z dnia 28 marca 2017 r., kiedy to ok. 19.30, w Goździelinie, dwaj mieszkańcy powiatu ostrowieckiego udaremnili jazdę pijanemu 49-letniemu ostrowczaninowi. Samochodem pojechali za oddalającym się audi, by w sąsiedniej miejscowości  zajechać mu drogę. Następnie obaj podbiegli do stojącego  pojazdu i wyjęli ze stacyjki kluczyk.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *