Nożem sterroryzował sklepową. Obezwładnił go jeden z klientów

18-latek, grożąc sprzedawczyni w sklepie nożem, ukradł 400 zł. Jednak dzięki 52-letniemu świadkowi zdarzenia został natychmiast ujęty i przekazany w ręce mundurowych.
-Zdarzenie miało miejsce w dniu 24 kwietnia 2017 r., tuż przed godziną 21, w Ostrowcu Świętokrzyskim w jednym ze sklepów spożywczych, wszedł młody mężczyzna, który nie zważając na obecność innych klientów podszedł do sprzedawczyni i zażądał wydania mu z kasy pieniędzy w kwocie 400 zł ?mówi kom. Ewa Libuda, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Kiedy kobieta odmówiła, sprawca wyjął z kieszeni nóż i zaczął jej grozić. Przestraszona ekspedientka wydała mu pieniądze.
Całe zajście obserwował 52-latek, który wszedł w tym czasie do sklepu. Natychmiast obezwładnił napastnika, rzucając go na ziemię. Po chwili rozbójnik został przejęty przez policjantów. W chwili zatrzymania był trzeźwy. Funkcjonariusze odzyskali skradzione pieniądze i zabezpieczyli nóż.
Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.
Niedawno informowaliśmy o zdarzeniu z dnia 26 października 2016 r., kiedy to tuż po godz. 10, w jednym ze sklepów w Ostrowcu Świętokrzyskim z artykułami BHP, 38-latek zaatakował nożem 40-letnią ekspedientkę. Mówił, że jest zainteresowany zakupem roboczych spodni. Po tym, jak wyszedł z przymierzalni, stwierdził, że kupi spodnie. Ekspedientka wzięła to za rzecz normalną i zaczęła pakować towar. Wtedy sprawca znienacka wyjął nóż kuchenny i zadał sklepowej dwa ciosy. Na szczęście żaden z nich nie był śmiertelny. Sprawca czeka teraz na proces. Ma odpowiadać za usiłowanie zabójstwa.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *