Orlen Liga pozostaje w Ostrowcu Świętokrzyskim. Warszawianki bez szans! Trener Dariusz Parkitny rezygnuje!

Wisła Warszawa ? KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:3 (23:25, 22:25, 21:25).


DSC_8130Stan rywalizacji do 3. zwycięstw ? 1:3. Utrzymanie: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Wisła: Laziuk (8), Łozowska, Ciaszkiewicz-Lach (12), Nadziałek (4), Hatala (7), Sobczak (5), Saad (libero) oraz Wellna (4) i Nowgorodczenko (1). Trener: Mikrosław Zawieracz.

KSZO: Brzóska (15), Polak (2), Ściurka (9), Kapturska (21), Soter (5), Piotrowska (2), Pauliukouskaja (libero) oraz Thaka (5), Szpak, Szałankiewicz. Trener: Dariusz Parkitny.

Sędziowali: Marcin Walerzak – Marcin Włodarczyk
Widzów: 156

DSC_8158W piątkowym meczu, podobnie jak w czwartkowym, nasze siatkarki dominowały na parkiecie, wygrały i pozostały w Orlen Lidze.
W każdym z trzech setów przewaga podopiecznych trenera Dariusza Parkitnego nie podlegała dyskusji. W inaugurującej mecz partii od stanu 6:4 KSZO za sprawą Joanny Kapturskiej, Roksany Brzóski, Doroty Ściurki i Magdaleny Soter miał olbrzymią przewagę w grze na siatce. Świetnie rozgrywały Ewelina Polak i mimo pewnych przestojów w grze nasza drużyna pewnie wygrała seta.
W II secie nasza drużyna dołożyła dobrą grę w obronie i kiedy wyszła na prowadzenie 21:16 stało się jasne, że i ten set padnie łupem ostrowczanek.

DSC_8278III set, to zupełna dominacja KSZO. Ostrowczanki grały pewnie i wyszły na prowadzenie 12:5. Warszawianki były bezradne, bo poza pojedynczymi akcjami nie były w stanie wiele wskórać. Co prawda w drugiej fazie seta siatkarki KSZO nie mogły doczekać się końca seta i marnowały swoje okazje, ale i tak ich wygrana nie podlegała dyskusji.

Po meczu trener Dariusz Parkitny wyjawił nam, że to ostatni jego sezon w barwach KSZO.

W sezonie 2017/2018 w Orlen Lidze zagrają: Chemik Police, Grot Budowlani Łódź, Developres SkyRes Rzeszów, Impel Wrocław, Tauron MKS Dąbrowa Górnicza, ŁKS Commercecon Łódź, BKS Profi Credit Bielsko-Biała, Giacomini Budowlani Toruń, Trefl Proxima Kraków, Polski Cukier Muszynianka Muszyna, Enea PTPS Piła, Pałac Bydgoszcz, Legionovia Legionowo, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Orlen Liga pozostaje w Ostrowcu Świętokrzyskim. Warszawianki bez szans! Trener Dariusz Parkitny rezygnuje!

  • 29/04/2017 at 14:15
    Permalink

    Brawo dziewczyny !!! Utrzymanie też jest sukcesem chociaż ten zespół w tym stanie osobowym i z takim potencjałem powinien walczyć o coś więcej .Dobrze ,że pan trener przypomniał sobie o rezerwowych które przez większość sezonu grzały ławę i które w meczach barażowych pomogły w utrzymaniu.Pewne zapowiadane zmiany są więc konieczne.A jeśli chodzi o sprawy ogólne zespół siatkarek powinien stanowić chlubę tego miasta ,na zespół powinno się chuchać i dmuchać o czym powinni powinni pamiętać politycy tego miasta.Tak panie starosto ? nie samym chlebem człowiek żyje! Trzeba wyjść poza swoje ograniczenia i słabości bo populizm pana partii wyprowadził pana na salony ale tam trzeba coś robić i mieć jakąś wizję rozwoju i promocji miasta a sport jest bardzo dobrym przykładem na promocję.Inaczej staniemy się z czasem kompletną zapyziałą pipidówką o której mało kto będzie wiedział w Polsce.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *