Remis w Rzeszowie. Dwie czerwone kartki dla piłkarzy KP KSZO 1929!

III liga piłkarska. Grupa IV. *Resovia – KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:1 (1:0).

1:0 – Pałys-Rydzik, 44 min.
1:1 – Dominik Cheba, 57 min.

Resovia: Pietryka – Makowski, Wiejak (64.Frankiewicz), Domoń, Dziedzic, Pałys-Rydzik, Bieniasz (70.Pelc), Kmiotek (77.Chamera), Staszczak, Żmuda, Kaliniec. Trener: Szymon Szydełko.

KP KSZO 1929: Wierzgacz – Stachurski, Sołtykiewicz, Łatkowski, Persona, Podstolak, Mężyk, Cheba (83.Łokieć), Tylec (90.Dziadowicz), Dobkowski, Grunt (85.Gil). Trener: Andrzej Wiśniewski.

Żółte kartki: Domoń, Wiejak – Podstolak
Czerwone kartki: Mateusz Podstolak, 54 min.; Tomasz Persona, 59 min.
Sędziował:  Radosław Wąsik (Lublin). Widzów: 700.

Pod koniec bezbarwnej, I połowy spotkania, gospodarze uzyskali prowadzenie. Po rzucie różnym najwyżej do piłki wyskoczył Pałys – Rydzik i skierował głową piłkę do siatki naszej bramki. Piłkarze ostrowieccy wyrównali na początku II połowy meczu. W 57 min. celnym dośrodkowaniem popisał się Hubert Tylec, a zamykający akcję Dominik Cheba nie spudłował.
To, co jednak wydarzyło się między 54, a 59 min. nie mieści się w naszych głowach. Najpierw czerwoną kartkę ujrzał Mateusz Podstolak, a kilka minut później Tomasz Persona. Obaj, za niesportowe zachowanie. Bez względu na to, czy kartki te zostały pokazane prawidłowo, czy nie, to fakt, że spotkanie sędziował arbiter z Lublina zawsze będzie oceniane jako kontrowersyjne.
Grając w osłabieniu nasza drużyna dzielnie się broniła, ba, w 90 min. po kontrze – gdyby lepiej jednak rozegrał akcję, a nie oddawał strzału – bliski wyprowadzenia KP KSZO 929 na prowadzenie był Rafał Gil.

W pozostałych spotkaniach:
JKS 1909 Jarosław – Wierna Małogoszcz 4:1 (1:1); Garbarnia Kraków – Podlasie Biała Podlaska (odwołany z powodu złego stanu boiska); Spartakus Daleszyce – Stal Rzeszów 1:2 (1:0); Motor Lublin – MKS Trzebinia/Siersza 5:1 (2:0); Soła Oświęcim – Avia Świdnik 2:0 (1:0).