Siatkarki SMS Ostrowiec zagrają w finale turnieju o awans do II ligi kobiet

W Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Św. gościły uczestniczki turnieju półfinałowego o awans do II ligi kobiet. Podopieczne Iwony Kosiorowskiej zajęły II miejsce i zagrają w finale.
W piątkowe popołudnie ostrowczanki zmierzyły się z drużyną z Krzeszowic. Mimo wyrównanej walki mecz SMS Ostrowiec ? CKiS Maraton Krzeszowice zakończył się wynikiem 1:3 (22:25, 25:21, 20:25, 19:25).  Kolejne spotkanie rozegrały ekipy  CKiS Maraton Krzeszowice i Valkiria Kraków. Lepsze okazały się krzeszowiczanki, które wygrały 3:1. W ostatniej odsłonie turnieju podopieczne Iwony Kosiorowskiej spotkały się z drużyną z Krakowa. Ponieważ każda z ekip miała na swoim koncie jedną porażkę, od wyniku tego meczu zależał awans do finału. Ostrowczanki wyszły na boisko mocno zmotywowane i pewnie wygrały 3:0 (25:22, 25:21, 25:14). Wyjątkową skutecznością w tym spotkaniu wykazała się Joanna Ciesielczyk.
– Zostało nam niewiele czasu na przygotowanie do turnieju finałowego ? powiedziała po turnieju trener Iwona Kosiorowska. ? Na pewno musimy popracować nad zagrywką, ten element w siatkówce często decyduje o wygranej. Odrzucony od siatki przeciwnik ma ograniczone pole manewru w ataku. Drugim ważnym elementem, nad którym musimy popracować, jest blok.
Trener Kosiorowska ma nadzieje, że przed turniejem finałowym uda się jeszcze rozegrać sparing z zespołem Romana Murdzy z Mielca, który będzie walczył o awans do I ligi.
– Ważne będzie też przygotowanie mentalne zawodniczek. W grach zespołowych ?grają? nie tylko umiejętności techniczne i taktyka gry, ale przede wszystkim ?głowa?. Zespół to kolektyw, który musi się wspierać w trudnych momentach i na tym będziemy się skupiać ? dodała trener Kosiorowska.
Zatem 19-21 maja w Tomaszowie Mazowieckim ostrowczanki zagrają w finale turnieju o awans do II ligi. Naszymi przeciwnikami będą m.in. drużyny MUKS Sparta Lniano, MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki i KS Burza Borowa Wieś.
Należy dodać, że udział drużyny siatkarskiej SMS Ostrowiec w rozgrywkach III ligi kobiet nie byłby możliwy bez przychylności władz powiatowych. Szkoła otrzymała dodatkowe środki finansowe na stroje dla zawodniczek i prowadzenie rozgrywek III-ligowych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *