Agnieszka Chrzanowska zaśpiewa w Ostrowcu Św.

Na piątek 12 maja (godz.17) Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza do tymczasowej siedziby BWA (budynek kina ?Etiuda?, III piętro na koncert Agnieszki Chrzanowskiej. Wstęp wolny.
Agnieszka Chrzanowska to absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie oraz krakowskiej Szkoły Aktorskiej SPOT. W latach 1996-2003 związana była z Piwnicą pod Baranami, później z krakowskim klubem Alchemia, następnie prowadziła założony wraz z Michałem Zabłockim Teatr Piosenki w Krzysztoforach.
Koncert ?Gdybym mogła pisać wiersze na rozstaju dróg?, jaki odbędzie się w Ostrowcu Świętokrzyskim, jest złożony z autorskich utworów Agnieszki Chrzanowskiej, pochodzących z ostatniego studyjnego albumu ?Piosenki do mężczyzny? oraz jej kompozycji do wierszy Michała Zabłockiego z albumu ?Tylko dla kobiet? i ?Bez udziału gwiazd?. W kolejnych utworach podejmowane są próby opisania elementów wzajemnych relacji kobiet i mężczyzn, komunikacji między nimi i różnic wynikających z innego widzenia świata, wynikających z natury obojga płci. Wiele miejsca Artystka poświęca emocjom, związanym z różnymi etapami związku dwojga ludzi oraz stereotypom, przekonaniom i nawykom, które tworzą niepotrzebne bariery między nimi. Swoistą pointą koncertu jest utwór ?Cień drzewa?, mówiący o wskazywaniu dróg do siebie.
Artystce towarzyszy pianista i akordeonista Wojciech Pieczka.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *