Z policyjnych raportów

Rowerzysta potrącony przez ciężarówkę
W dniu 4 maja 2017 r., o godz. 14.55, w Ostrowcu Świętokrzyskim na alei 3 Maja, 42-latek kierujący ciężarowym Manem potrącił rowerzystę. Kierujący Manem wykonywał manewr skrętu w prawo na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym, gdy uderzył w 52-latka.  Rowerzysta poruszał się równolegle z samochodem ciężarowym, trafił do szpitala.
Przepadło prawie 2,5 tony złomu
W dniach 24 kwietnia -4maja 2017 r., w gminie Bodzechów z wagonu pociągu nieznani sprawcy skradli 2.450 kg złomu stalowego o łącznej wartości ok. 2.450zł.
Nocne włamanie do sklepu
W nocy 4 maja 2017 r., w Ćmielowie, nieznany sprawca włamał się do sklepu spożywczo ?przemysłowego. Skradł papierosy i alkohol różnych marek. 47-letni poszkodowany oszacował łączną wartość strat na ok. 2.000 zł.
Długi majowy weekend ? podsumowanie
W długi majowy weekend (29 kwietnia -3 maja 2017 r.) na drogach województwa świętokrzyskiego doszło do 14 wypadków, w których zginęło 2 osoby, a 20 osób zostało rannych. Zatrzymano 77 nietrzeźwych kierujących.
-Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością ?mówi kom. Kamil Tokarski, oficer prasowy KEP w Kielcach. Kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach były obecne także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory.
Najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych była nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali 77 nietrzeźwych kierowców. W trakcie trwania działań 31 kierujących straciło prawo jazdy na trzy miesiące w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h. 10 innych kierujących utraciło uprawnienia do kierowaniem pojazdami za rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Dzwon na trzeźwo
W dniu 3 maja 2017 r., o godz. 12.51, 42-letni kierujący oplem, jadąc drogą W-756 od Nowej Słupi w kierunku Łagowa, w miejscowości Dębniak, najechał na tył pojazdu marki Citroen kierowanego przez 47-latka. Pasażerowie opla w wieku 12, 11 i lat 8, którzy ucierpieli w tym zdarzeniu, zostali przewiezieni do szpitala w Kielcach. Obaj kierujący byli trzeźwi.
Nie będzie czereśni
W dniu 2 maja 2017 r., o godz. 10.34, w gminie Lipnik, nieznani sprawcy skradli z sadu 400 drzewek czereśni. Wszystkie drzewka odmiany Kordia zostały wyrwane. 51-letni poszkodowany oszacował łączną wartość strat na kwotę ok. 3.200 zł.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *