?Perły? docenione

W Pionkach odbył się finał II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki z Czarnego Krążka pod honorowym patronem Andrzeja Piasecznego.
3Aleksandra Kostępska, podopieczna Ryszarda Góry z Ogniska Pracy Pozaszkolnej, uczennica III LO im. Władysława Broniewskiego w trzeciej kategorii wiekowej wyśpiewała trzecie miejsce, wykonując piosenkę Stana Borysa ?Jaskółka uwięziona?.
Na konkurs zgłosiło się 150 wykonawców z całej Polski, ostatecznie do konkursu zakwalifi kowano 100 osób. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z repertuarem polskiej muzyki rozrywkowej powstałej w latach 1957-1990.
Pierwszego dnia festiwalu trwały przesłuchania wokalne w czterech kategoriach wiekowych.
– Utwór, który sobie wybrałam, nie był wcale łatwy- mówi uczestniczka. Musiałam wykazać się dojrzałością muzyczną, aby zrozumieć i dobrze oddać przesłanie piosenki. Jestem zadowolona z trzeciego miejsca, ponieważ
byłam po raz pierwszy na tym konkursie i cieszę się, że jury doceniło moje zdolności. Główną atrakcją Koncertu Laureatów był koncert ,,Trubadurów??, legendy polskiej muzyki rozrywkowej . To właśnie w pionkowskim ?Pronicie? tłoczono wszystkie płyty z dyskografii tego zespołu.
***
2Około 30 wokalistów z całej Polski rywalizowało 22 kwietnia w Dębicy w ramach V Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego ?Tylko Polska Piosenka?.
Konkurs przebiegał dwuetapowo. Pierwszym było wyłonienie ze 100 nadesłanych nagrań, wokalistów, którzy zaśpiewają w finale. Do tegoż finału zakwalifikowano około 30 uczestników podzielonych na 3 kategorie wiekowe.
Każdy wykonawca śpiewał dwa utwory, a wszystkim prezentacjom bacznie przysłuchiwało się profesjonalne jury pod przewodnictwem Katarzyny Groniec.
W II kategorii wiekowej doceniona została Dominika Bugajska podopieczna Ryszarda Góry z Ogniska Pracy Pozaszkolnej, która zdobyła wyróżnienie.
– Konkurs był dla mnie niesamowitym doświadczeniem- mówi wokalistka. W finale zaprezentowałam dwa utwory ?Szyba? i ?Miasteczko cud?. Piosenki te są trudne pod względem technicznym, interpretacyjnym i emocjonalnym. Wymagały one bardzo głębokiego przeanalizowania treści oraz wczucia się całą sobą.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *