Zmieni się układ komunikacyjny dolnej części miasta

Wkrótce w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpocznie się budowa ulicy bocznej od Kilińskiego.
To wstęp do przygotowania łącznika ulicy Chrzanowskiego i Targowisk Miejskich, który ma zostać wykonany w oparciu o środki z Programu Rewitalizacji Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego na lata 2016 -2023.
-Ulica Kilińskiego jest w Ostrowcu Świętokrzyskim bardzo istotna dla rozwoju gospodarczego miasta, gdyż stanowi swoiste zaplecze magazynowo- hurtowe dla wielu firm – mówi prezydent  Jarosław Górczyński. Zależy mi, aby drogi w tym obszarze były w jak najlepszym stanie, stąd rozpoczynamy budowę ulicy bocznej od Kilińskiego. Przygotowujemy się w ten sposób do utworzenia łącznika równoległego do ulicy Kilińskiego. A odcinek boczny od Kilińskiego będzie spinał te dwa ciągi komunikacyjne.
Zadanie wykona Miejskie Przedsiębiorstwo Robot Drogowych, a jego wartość zamknie się kwotą 1,4 mln zł. To dopiero początek inwestycji gminnych w infrastrukturę drogową w tej części miasta.
– Elementem projektu rewitalizacji Ostrowca Świętokrzyskiego jest budowa alternatywnego dojazdu do Targowiska Miejskiego od ulic Chrzanowskiego, Denkowskiej oraz Kilińskiego o łącznej długości 1,975 km, w skład której wchodzić będzie budowa jezdni, chodników, ścieżki rowerowej, kanalizacji deszczowej, oświetlenia, miejsc parkingowych, przepustów -wylicza Dominik Smoliński, naczelnik Wydziału Planowania i Rozwoju Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Budowa tej arterii drogowej udrożni zakorkowane uliczki okalające plac targowych, które nie są przystosowane do takiego natężenia ruchu w dni targowe oraz pozwoli na łatwiejszy i szybszy dostęp do terenów, na których odbywa się handel oraz dowóz towaru. Ponadto budowa drogi pozwoli na utworzenie ok. 150 nowych miejsc parkingowych w rejonie targowiska. Nie ma się więc co dziwić, że w sam projekt mocno zaangażowane władze ostrowieckich targowisk.
-Ujęcie w programie rewitalizacji budowy drogi łączącej ul. L.Chrzanowskiego z ul.Furmańską ma ogromne znaczenie dla przyszłości funkcjonowania placu targowego przy ul. J.Słowackiego – akcentuje Mariusz Kosiarz, dyrektor Targowisk Miejskich w Ostrowcu Świętokrzyskim. Sam fakt, że najkrótsza droga łącząca ?dół miasta? z osiedlami mieszkaniowymi znajdzie swoje zakończenie bezpośrednio na terenie targowiska, w sąsiedztwie hali targowej, bardzo ułatwi klientom dostęp do naszej oferty. Spodziewane z tego tytułu usprawnienia komunikacyjne – zwiększające komfort kupujących, powinny stać się impulsem i zachętą dla nowych klientów do odwiedzenia i oceny naszego lokalnego rynku targowego. Dobrymi informacjami dla mieszkańców Ostrowca Św. są: zwiększenie ilości miejsc parkingowych w bezpośrednim sąsiedztwie targowiska i ułatwienia dla rowerzystów, którzy dzięki nowym ścieżkom rowerowym będą mogli nas szybciej i bezpieczniej odwiedzać.
Zapowiadane inwestycje drogowe w połączeniu z projektem budowy nowych wiat targowych oraz planami utwardzenia i odwodnienia placu targowego, pozwala mieć nadzieję na rychłe stworzenie nowej, dużo lepszej jakości ostrowieckiej ?Targowicy?, tak chętnie odwiedzanej przez mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego i okolic.

Print Friendly, PDF & Email

3 thoughts on “Zmieni się układ komunikacyjny dolnej części miasta

 • 05/05/2017 at 19:38
  Permalink

  A co z sygnalizacją świetlną?.Powstanie nowe skrzyżowanie, Ostrowiecka, Chrzanowskiego i nowa droga.Pomyślcie wcześniej o tym,żeby póżniej znów nie kopać w nowej jezdni..

  Reply
 • 07/05/2017 at 15:02
  Permalink

  …czy ta nowa droga ma zaczynać się na skrzyżowaniu Ostrowieckiej i Chrzanowskiego a potem przebiegać przez Łąki Denkowskie aż do Furmańskiej ? czy może od Denkowskiej do Kilińskiego,trasą istniejącej drogi szutrowej ? tak czy owak przebiegnie przez podmokłe tereny łąkowe,co wymaga skutecznego utwardzenia trasy bo to dawne tereny zalewowe Kamiennej

  Reply
  • 07/05/2017 at 15:36
   Permalink

   dziwie sie jesli pojdzie nowa droga przez łąki, apozniej bedzie zdziwenie jak za pare lat bedzie zalana a to przeciez teren zalewowy

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *