?Siódemka? piąta w finałach Turnieju ?Z Podwórka na Stadion? (zdjęcia)

Zakończyła się XVII edycja Turnieju ?Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku?. 2 maja na stadionie PGE Narodowym w Warszawie poznaliśmy piłkarskich mistrzów do lat 10 i do lat 12. W finale ogólnopolskim uczestniczyły 4 drużyny z województwa świętokrzyskiego, z których najwyższe, 5 miejsce, zajęły drużyny AMO I Kielce (kategoria U-10 chłopcy) oraz PSP 7 Ostrowiec Świętokrzyski (kategoria U-12 dziewczynki).

Dziewczęta z ostrowieckiej PSP Nr 7 w fazie grupowej zremisowały 1:1 z SP Samborowo, wygrały 4:0 z UKS ?5? Biała Podlaska, a później uległy 2:4 UKS Ząbkovii Ząbki i 1:4 AK 4 Respeckt. Po wyjściu z grupy zwyciężyły 2:1 UKS Olimpię Szczecin, a w meczu o 5 miejsce pokonały UKS Lidera Ruchnowy 3:2. Natomiast dziewczęta z PSP Kunów, występujące w kategorii wiekowej U-10 zremisowały po 1:1 z SSP Tylice i SP Nr 4 Namysłów oraz uległy 0:12 Beniaminkowi Korosno. W rzutach karnych 0:1 uległy PSP Modliborzyce i 0:2 UKS 2 Lubań. W spotkaniu o 15 miejsce pokonały SP Malbork 1:0.
Wśród chłopców najlepsze okazały się drużyny z UKS Irzyk z woj. mazowieckiego (kategoria U-10) oraz SP 45 Wrocław z woj. dolnośląskiego (kategoria U-12). W rozgrywkach dziewczynek zwyciężyły KKS Katowice z woj. śląskiego (kategoria U-10) oraz UKS Ząbkovia Ząbki z woj. mazowieckiego (kategoria U-12). Na zwycięskie drużyny czeka teraz nagroda główna, czyli mecz Polska-Rumunia w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata, 10 czerwca w Warszawie.

PSP NR 7
PSP NR 7

Podczas finału ogólnopolskiego XVII edycji Turnieju ?Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku? zobaczyliśmy w akcji 64 najlepsze drużyny do lat 10 i 12 z całej Polski. Najzdolniejsi piłkarze i piłkarki ze wszystkich województw przez dwa dni dzielnie walczyli na boiskach Legii oraz Agrykoli Warszawa o awans do Wielkiego Finału. 2 maja, tuż przed finałem Pucharu Polski pomiędzy Arką Gdynia i Lechem Poznań, wyłoniono zwycięzców XVII edycji rozgrywek o Puchar Tymbarku. Na oczach tysięcy fanów na trybunach PGE Narodowego i widzów transmisji w Polsacie Sport i Super Polsacie, na murawę wybiegli reprezentanci najlepszych w tym roku województw.
Wydarzenia na żywo w telewizji Polsat relacjonowali dla kibiców Mateusz Borek, jeden z najpopularniejszych komentatorów w Polsce oraz Łukasz Wiśniowski znany z kanału ?Łączy Nas Piłka?. Zmagania najmłodszych piłkarskich talentów osobiście obserwowali m.in. Zbigniew Boniek (Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej), Adam Nawałka (selekcjoner reprezentacji Polski), Marcin Dorna (selekcjoner reprezentacji do lat 21) oraz trenerzy młodzieżowych reprezentacji Polski: Marcin Kasprowicz, Bartłomiej Zalewski i Robert Wójcik.
-Największą wartością tego Turnieju jest popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży. Ci, którzy grają dobrze, mogą dodatkowo dzięki tym rozgrywkom odwiedzić nowe miejsca, pojawić się może pierwszy raz w Warszawie, otrzymać wartościowe nagrody. Taka impreza pokazuje, że piłka i rywalizacja to są pozytywne emocje i staramy się zaszczepić wśród naszych dzieci uprawianie sportu, bo wychowanie w duchu aktywności fizycznej jest absolutnie potrzebne ? powiedział Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.
– Na pewno jest to duża wartość selekcyjna, bo obserwacja tak wielu młodych piłkarzy i piłkarek na tle innych, najlepszych w Polsce, to doskonały przegląd zawodników, którzy mogą w przyszłości stanowić o sile reprezentacji Polski, a historia tego Turnieju pokazuje, że tak właśnie się działo. Dodatkową wartością jest też kontakt tej piłki u podstaw piramidy z piłką profesjonalną. Na stadionie PGE Narodowym mamy kolejno mecze zespołów dziecięcych, a potem finał Pucharu Polski. To też dowód na to, jak blisko jest z podwórka na stadion ? mówił podczas finałów selekcjoner reprezentacji Polski do lat 21, Marcin Dorna.
– Dzień 2 maja jest również już od 4 lat prawdziwym świętem piłki nożnej w Polsce. Gra na murawie stadionu PGE Narodowego w meczach finałowych Turnieju ?Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku? to dla tych młodych zawodników nie tylko nagroda za ciężką pracę, poświęcenie i serce do futbolu, ale również motywacja do kolejnych treningów. Gratuluję wszystkim uczestnikom finału ogólnopolskiego i życzę, by Wasz talent i pasja do futbolu zaowocowały w przyszłości grą w reprezentacji Polski wzorem Arkadiusza Milika czy Piotra Zielińskiego, którzy też kiedyś grali w tym Turnieju ? powiedział Krzysztof Pawiński, Prezes Zarządu Maspex.

PSP KUNÓW
PSP KUNÓW

W kategorii U-10 dziewczyn 15. miejsce zajęły zawodniczki PSP Kunów, które regularnie biorą udział w finałach ogólnopolskich Turnieju. – Jesteśmy zadowoleni, bo jesteśmy też mistrzyniami województwa. Dziewczynki też uśmiechnięte, jak zresztą widać. Organizacja stoi tu na naprawdę wysokim poziomie ? mówiła trenerka Katarzyna Pająk. – Dziewczynki trenują w klubie. Niestety, jak widać, trenują mniej niż konkurencja. Uważam, że jak dla takiego małego miasta jak Kunów to dobry wynik. Od jutra wracamy do pracy: trenujemy, trenujemy, trenujemy i wracamy za rok ? oceniła po wygraniu ostatniego spotkania.
W kunowskiej drużynie U10 zagrały: Karolina Dwojak, Nadia Fudalej, Julia Gałka, Gabriela Jelonek, Aleksandra Karbowniczek, Julia Kowalska, Martyna Migdalska, Karolina Rak, Magdalena Trzaskowska, Julia Tuźnik.
Reprezentantki województwa świętokrzyskiego – PSP 7 w Ostrowcu Świętokrzyskim – znacząco poprawiły swój ubiegłoroczny wynik. – Jest to olbrzymi sukces, cieszymy się z zajętego miejsca. Przegraliśmy tylko dwa spotkania w całym Turnieju –  kolejno z mistrzem i wicemistrzem w naszej kategorii wiekowej. Naszym celem na przyszłość jest poprawa techniki moich zawodniczek, tak aby w przyszłym roku powalczyć o zwycięstwo w kolejnej edycji Turnieju ? komentował uśmiechnięty szkoleniowiec dziewczyn, Marcin Bartnik. – Cieszymy się, że możemy zdobywać nowe doświadczenie i skonfrontować swoje umiejętności z innymi zawodniczkami z całej Polski. Dla moich zawodniczek sporym przeżyciem było zwiedzanie Warszawy oraz stadionu Legii, a także spotkanie Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka ? zaznaczył trener z Ostrowca.
Zespół ?Siódemki? zagrał w składzie: Patrycja Szymańska (kapitan), Zuzanna Zawadzka, Aleksandra Wiączek, Amelia Bień, Magdalena Sternik, Maja Kowalska, Martyna Klubińska, Maja Zawolik, Marta Burda, Joanna Stachula.
Triumfatorów XVII edycji Turnieju ?Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku? w kategoriach wiekowych U-10 i U-12 czeka teraz nagroda główna, którą będzie oglądanie na żywo meczu Polska ? Rumunia w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata, który rozegrany zostanie 10 czerwca w Warszawie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *