Kolejne oszustwo! W bloku jest awaria wody!

W Ostrowcu Świętokrzyskim nieznana młoda kobieta okradła 91-latkę.
-Starsza pani, wracając do domu z zakupów przed klatką spotkała młodą kobietę ?mówi kom. Ewa Libuda, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Podczas rozmowy dziewczyna oświadczyła, że jest awaria wody w bloku i że ona stara się ją ustalić i że zaraz przyjdzie do mieszkania kobiety. I rzeczywiście po paru minutach do drzwi mieszkania 91-latki zapukała ta sama młoda osoba. Poprosiła aby starsza pani puściła wodę w łazience, a sama stanęła w drzwiach wejściowych łazienki.
W tym czasie, prawdopodobnie współdziałający z oszustką osobnik, wykorzystując nieuwagę 91-latki, skradł z szuflady kredensu stojącego w kuchni pieniądze w kwocie 1.500 zł.
Komisarz Ewa Libuda, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim
Apelujemy do osób starszych o nie wpuszczanie do mieszkań osób nieznajomych, zwłaszcza gdy są w danym momencie same. W takiej sytuacji należy poprosić kogoś z rodziny lub sąsiada, aby był obecny. Przypominamy, że we wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją, dzwoniąc po numer alarmowy 997 lub 112. Można też przekazać swoje uwagi oraz spostrzeżenia swojemu dzielnicowemu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *