BWA zaprasza

Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim serdecznie zaprasza na warsztaty plastyczne, przygotowane z myślą o zbliżającym się Dniu Mamy. Nic nie sprawi im większej radości, jak własnoręcznie wykonany, kolorowy kwiat, w który wplecione jest serce. Radośnie wyglądający kwiat umieszczony będzie w małych, kolorowych i wykonanych z metalu doniczkach. Takie właśnie unikatowe prezenty będą tworzyli uczestnicy zajęć plastycznych, na które zapraszamy grupy przedszkolne i szkolne (do 25 osób) do naszej nowej siedziby na Al. 3 Maja 6 ? III piętro. Biuro Wystaw Artystycznych zapewnia materiały plastyczne dla wszystkich uczestników warsztatów.
Uczestnicy będą mogli również obejrzeć wystawę ?POMIĘDZY?, realizowanej w ramach projektu badawczego odnoszącego się do relacji czasu mechanicznej rejestracji obrazów do dynamiki procesów zachodzących w czasie rzeczywistym w kontekście poszukiwań twórczych ? fotograficznych / filmowych, czy też szerzej ? intermedialnych.
Koszt warsztatów: 5 zł / osoba
Prosimy o wcześniejszą rezerwację terminu ? tel. 41 263 20 48
Prowadzenie: Artur Bartkiewicz, Wojciech Mazan

Spacerownik-po-miescie-BWA-Ostrowiec-Swietokrzyski-663x348BWA oferuje edukacyjny spacer po Ostrowcu Św., dotyczący architektury i historii miasta. Ideą ?SPACEROWNIKA PO MIEŚCIE? jest odkrycie miasta na nowo, ukazanie jego wartościowych, a często niezauważanych elementów a także uwrażliwienie na otaczającą nas przestrzeń, by móc zobaczyć ją w niecodzienny sposób. Spacer dla grup zorganizowanych prowadzi przewodnik z BWA Ostrowiec. Podczas zajęć w plenerze młodzież szkolna zdobędzie informacje z historii naszego miasta a także pozna podstawy wiedzy z historii architektury.
Spacer rozpoczynamy w okolicy McDonald?s, a kończymy w Rynku. Na tym odcinku zatrzymujemy się przy dziesięciu obiektach i dokładniej przyglądamy się budynkom, np. poczcie, kinu, kościołowi. Przewodnik przybliża historię danego obiektu, jego funkcję i na przykładach z polskiej lub światowej architektury, prezentowanych na planszach, tłumaczy i opisuje części budynku składające się na dany styl architektoniczny. Każdy z uczestników na zakończenie spaceru otrzyma folder z najważniejszymi informacjami poruszanymi podczas zajęć. Czas trwania spaceru to około 1,5 godziny (istnieje możliwość dostosowania czasu do potrzeb grupy).
Koszt uczestnictwa w spacerze: 5 zł/osoba
Spacer prowadzi Wojtek Mazan ? archiwista-pasjonat, lokalny aktywista, fotograf. Lider Stowarzyszenia Kulturotwórczego Nie z tej Bajki, w ramach którego realizuje projekty artystyczne łączące fotografię i historię lokalną.
Rezerwacja:
Biuro Wystaw Artystycznych
ul. Siennieńska 54
tel.: +48 41 263 20 48
e-mail: bwaostrowiec@interia.pl

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *