Czwarty sezon w Orlen Lidze musi być lepszy! Adam Grabowski trenerem siatkarek KSZO?

Chcieliśmy męskich rozmów o przyszłości KSZO w Orlen Lidze, no to je mieliśmy.
Cieszymy się, że w minionym tygodniu do nich doszło, bo jesteśmy już pewni, że nasz zespół wystartuje do swego już czwartego sezonu w siatkarskiej ekstraklasie pań. Ten nowy sezon musi być lepszy, bo – jak wiemy – nie będzie już żadnych baraży, a bezpośrednie spadki do I ligi.
Przede wszystkim, KSZO nie zagraża już widmo np. odsprzedania miejsca w Orlen Lidze innemu zespołowi lub odsprzedaży udziałów w spółce. Wszystko wskazuje na to, że drużynie zapewniona zostanie zwiększona dotacja z gminy Ostrowiec, co pozwoli przy wsparciu innych sponsorów zbudować wniosek licencyjny do Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej, uregulować pewne zobowiązania i dopiąć kadrę, a w konsekwencji włączyć się do walki o coś więcej, niż końcowe miejsca w tabeli.
Na razie nie wiadomo, czy na stanowisku wykonującego funkcję społecznie prezesa pozostanie Tomasz Półgrabski. Ma ciekawe propozycje pracy i musi podjąć w ciągu co najwyżej dwóch tygodni wiążące w stosunku do samego siebie i klubu decyzje. Chyba też większy zakres decyzyjności w kwestiach sportowych spocznie na barkach Mariusza Rokity, wiceprezesa KSZO ds. piłki siatkowej i przewodniczącego rady nadzorczej spółki akcyjnej. To będzie ważna rola, być może w charakterze dyrektora ds. sportowych, bo po pierwsze, trzeba wreszcie zbudować rzetelną współpracę z kibicami, a po drugie zadbać o sportową jakość i atmosferę wokół zespołu i to zarówno na boisku, jak i szatni.
Nasi działacze rozmawiali z czterema szkoleniowcami, którzy mogliby poprowadzić w nowym sezonie siatkarski KSZO. Według naszych nieoficjalnych informacji, największe szanse zatrudnienia w naszym klubie ma 47- letni Adam Grabowski, który w minionym sezonie pracował w Pałacu Bydgoszcz, a wcześniej był szkoleniowcem PTPS Piła, Atomu Trefl Sopot i Budowlanych Łódź.
Jesteśmy też pewni tego, że w KSZO pozostanie Białorusinka, Olga Pauliukouskaya. Ola przebywa obecnie na zgrupowaniu kadry Białorusi, ale już otrzymała ciekawą ofertę od nowego szkoleniowca Pałacu Bydgoszcz, Piotra Makowskiego. Jak się dowiedzieliśmy, wybrała jednak dalszą karierę w ostrowieckim klubie. Nie wiadomo, czy w KSZO będzie występowała za to Albanka, Sava Thaka. Sava także przebywa na zgrupowaniu kadry Albanii. Otrzymała ofertę pracy w AZS Politechnika Gliwice.

Print Friendly, PDF & Email

7 thoughts on “Czwarty sezon w Orlen Lidze musi być lepszy! Adam Grabowski trenerem siatkarek KSZO?

 • 17/05/2017 at 08:13
  Permalink

  Jaka siatka zal ile 200 kibicow? Pilka nozna wiedzie prym i to widac tu trzeba zainwestowac a nie w siatke

  Reply
  • 17/05/2017 at 22:08
   Permalink

   a po co jakas pilka na 4 poziomie gdzie \zarabiaja pilkarzyki pewno wiecej niz przecietny mieszkaniec miasta?

   Reply
  • 18/05/2017 at 15:26
   Permalink

   To hala ma być pusta? Ewentualnie na koncerty muzyczne? Myślę, że i piłka i siatkówka powinna być oczkiem ostrowieckich władz. Niestety jak na razie tak nie jest. Oby wreszcie coś ruszyło w Orlen Lidze . Jeśli chodzi o obiekt sportowy jakim jest hala przy Świętokrzyskiej to na prawdę nie mamy się czego wstydzić na całą Polskę.

   Reply
  • 25/05/2017 at 18:57
   Permalink

   Twoje rozumowanie to rozumowanie prowincjusza drużyna siatkówki jest w Orlen Lidze tam są transmisje telewizyjne tam jest promocja miasta na cały kraj wszyscy powinni o tym wiedzieć i politycy i kibice .Poprawa poziomu zespołu spowoduje ,że na mecze będzie przychodzić nie 500 a 1500 tyś ludzi na każdy mecz. Na tę drużynę wszyscy powinni chuchać i dmuchać . .A niestety w piłce zmarnowano szansę na wydobycie drużyny z trzecioligowych opłotków i prowincjonalnych boisk .

   Reply
 • 17/05/2017 at 14:56
  Permalink

  siatka pierwszy sezon 1500 ludzi
  jak byla gra to i ludzie przyszli
  pilki nawet 1 ligowej nie utrzymasz za te pieniadze co siatka na dobrym poziomie

  Reply
 • 18/05/2017 at 07:41
  Permalink

  Wlasnie 1 sezon w orlen lidze 1500 a pklka 4 poziom ligowy i 4000 samo za siebie mowi zaorac ta siatke

  Reply
 • 18/05/2017 at 21:58
  Permalink

  jasne 4000 na jednym meczu z Motorem z czego z Lublina przyjechało 2000
  ludziki kibice kibicujemy nie pilce siatce recznej a KSZO OSTROWIEC koniec kropka

  starostwo niech sie obudzi wreszcie bo nastepnej kadencji w tym skladzie napewno nie bedzie

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *