Black&White podbił Maltę!

Blisko 300 zawodniczek i zawodników z całego świata wzięło udział w międzynarodowych zawodach na Malcie. 18216977_120332000479910949_170990950_nByła to impreza z serii bardzo prestiżowych DIAMOND CUP, na której zwycięzcy kategorii OVERALL mieli do wygrania karty IFBB PRO. Na Maltę poleciało 17 Polaków, w tym najliczniejsza grupa 12 zawodniczek i zawodników z ostrowieckiego klubu Black&White. Wszyscy polscy zawodnicy byli pod opieką trenerską  Grzegorza i Joanny Kępów, którzy na tej imprezie pełnili funkcje trenerów reprezentacji Polski.
Wyniki naszych zawodniczek i zawodników przeszły najśmielsze oczekiwania. Zdobyli  aż 10 medali – 4 złote, 3 srebrne i 3 brązowe. To niesamowite osiągnięcie 12-osobowej ekipy Black&White. Na dodatek aż 6-krotnie zajmowali najbardziej nielubiane przez sportowców, 4 miejsce. Pozostali Polacy dołożyli do tych osiągnięć jeszcze 2 medale: złoty ? Piotr Borecki  (kulturystyka 85 kg) oraz brązowy ? Norbert Tymczak (kulturystyka klasyczna +180 cm).
-Najcenniejszą zdobyczą teamu Black&White było wywalczenie przez Jacka ?Terminatora? Ratusznika  Karty IFBB Pro mówi trener, Grzegorz Kępa. ?Było to możliwe dzięki wygraniu przez Jacka najpierw swojej kategorii wzrostowej w kulturystyce klasycznej +180 cm, a następnie zwycięstwu w kategorii Overall. Od tego roku IFBB wprowadziła możliwość zdobycia karty Pro również w kategorii kulturystyka klasyczna i przejścia na zawodowstwo w kategorii Classic Physique obowiązującej w Lidze IFBB PRO. W roku ubiegłym Jacek Ratusznik aż 5-krotnie wygrywał kategorię Overall na najważniejszych imprezach (Arnold Classic, Olympia czy Diamond Cup) lecz wówczas nie było jeszcze możliwości otrzymania karty PRO. Na Maltę jechaliśmy z jednym nastawieniem ? zdobyć kartę IFBB PRO! Mamy to!
18236641_120332000469258168_1448710298_o-Często wyznaczamy sobie w życiu cele i nieustannie dążymy do ich realizacji. W niedzielę jeden z moich celów, marzeń, spełnił się dla mnie w 100 procentach ? mówi Jacek Ratusznik. -Zapytacie pewnie – i co teraz ze mną? Odpowiedź jest bardzo prosta – dalej jestem tą samą osobą, tylko wewnętrznie spełnioną. Dalej będę startował, ciężko trenował i walczył o kolejne marzenia. Trzeba wyznaczyć nowe cele i małymi kroczkami iść do przodu. Chciałbym szczególnie podziękować mojemu trenerowi, Grzegorzowi Kępie, za cały trud i wszystko co dla mnie zrobił. Bardzo dziękuję za wszelką pomoc w każdym momencie! Wierzę, że dalej znajdą się dobrzy ludzie, którzy będą mi pomagać, trwać przy mnie na dobre i złe. Ja postaram się to wynagrodzić jak tylko mogę. Pamiętajcie – nigdy, ale to nigdy nie wolno się poddawać. Trzeba być upartym i iść po swoje marzenia – jak nie dziś, to jutro lub za miesiąc, a jak nie, to mamy na to.
W bikini fitness polskie zawodniczki  z Black&White prawie zdominowały rywalizację. Najpierw w kategorii bikini fitness juniorek open tegoroczna zwyciężczyni ?Debiutów? Daria Józefczak wywalczyła srebrny medal, natomiast w kategorii bikini fitness masters open całe podium zdominowały dziewczyny z Black&White ? złoty medal zdobyła Edyta Tamilewska, srebrny Katarzyna Dmochewicz i brązowy Anita Szymczak. Kolejne złoto dorzuciła Kasia Dmochewicz tym razem w kategorii seniorek bikini fitness 160 cm, srebrny medal ? Wojtek Jabłoński, brązowe ? Edyta Tamilewska w bikini fitness seniorek 163 cm oraz Piotr Zieliński w fitness plażowym 178 cm. Piotrek i Wojtek to tegoroczni debiutanci, więc ich wyniki są tym bardziej cenne. Na bardzo wysokich finałowych miejscach (TOP 6) uplasowali się: Daria Józefczak (IV m. w bikini fitness seniorek +172 cm), Adam Cygan (IV m. w kulturystyce klasycznej +180 cm), Paweł Jabłoński (V m. w kulturystyce 95 kg), Ewelina Szala (VI m. w bikini fitness 169 cm), Anita Szymczak (VII m. w bikini fitness 169 cm, Żaneta Szlęzak (VIII m. w bikini fitness 169 cm) oraz Maria Solawa (X m. w bikini fitness 160 cm).
-Start całej ekipy Black&White oraz pozostałych reprezentantów polski uważam za bardzo udany. Jestem zadowolony z faktu uzyskania przez Jacka Ratusznika Karty IFBB PRO. Należała mu się już za osiągnięcia ubiegłoroczne i za wytrwałość z jaką dążył do kolejnych celów ? komentuje trener, Grzegorz Kępa. Mimo uzyskania przepustki do Ligi PRO Jacek jeszcze w tym roku wystartuje przynajmniej w 4-5 imprezach amatorskich (Czechy, Portugalia, Hiszpania, Hongkong, Las Vegas).
Wszystkich chętnych chcących iść w ślady naszych zawodniczek i zawodników bądź poprawić  swoją sylwetkę trener Grzegorz Kępa zaprasza do sekcji fitness i kulturystyki ostrowieckiego ?BLACK & WHITE?.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *