Pomarańczowo- czarni w barwach AZS Lublin

Aż sześciu waterpolistów KSZO gra obecnie w ekipie występującego w I lidze AZS Lublin. Na co dzień podopieczni trenera Roberta Serwina – Michał Grys, Oskar Jarocha, Jakub Kochański, Kamil Nawodziński, Kamil Żak, Wiktor Pałasz zbierają więc bezcenne doświadczenia w seniorskiej piłce wodnej. Sami, już od jesieni, pod pomarańczowo ? czarnymi barwami KSZO będą występowali w tej klasie rozgrywkowej, gdyż nasz klub podjął decyzję o zgłoszeniu zespołu do rozgrywek seniorskich.
Naszych zawodników ceni i to bardzo trenerka lubelskiego zespołu, Ivana Perusko. AZS Lublin z ostrowczanami w składzie w ostatniej kolejce uległ AZS Warszawa 6:10 (1:2, 1:2, 2:3, 2:3), Neptunowi Łódź 7:14 (1:3, 3:5, 2:3, 1:3), Uniwersytetowi Warszawa  6:12 (3:5, 0:1, 2:1, 1:5) i ponownie Neptunowi 7:11 (1:4, 0:3, 2:2, 4:2).  AZS zajmuje ostatnie miejsce w grupie eliminacyjnej. Prowadzi Neptun przed Legią II i AZS Warszawa.
-Wyniki lubelskiego zespołu nie odzwierciedlają faktycznych jego możliwości ? mówi Robert Serwin, który podglądał w Lublinie grę swoich podopiecznych. ?Mankamentem AZS jest to, że gra jedynie w ośmioosobowym składzie, praktycznie bez zmian. W ważnych dla rywalizacji momentach, kiedy ważą się losy meczów, a więc pod koniec III i na początku IV kwarty zmęczenie daje znać o sobie i zespół nie potrafi już zagrać optymalnie. Wypada się jednak cieszyć, że na mapie Polski pojawiło się kolejne miasto, które chce propagować grę w piłkę wodną. Klimat dla tej dyscypliny sportu, serdeczność i życzliwość w klubie, z jakim spotkałem się w Lublinie, wręcz mnie zauroczyły.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *