W meczu na szczycie KP KSZO 1929 ogrywa Garbarnię (zdjęcia)

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski ? Garbarnia Kraków 2:0 (2:0).

1:0 – Klaudiusz Łatkowski, 18 min. (karny)
2:0 – Michał Grunt, 31 min.

KSZO: Wierzgacz – Stachurski, Sołtykiewicz, Łatkowski, Dominik Cheba (84.Persona) – Patryk Cheba (53.Bełczowski), Patryk Cheba (53.Bełczowski), Podstolak, Mężyk, Burzyński (59.Czajkowski), Tylec – Grunt (81.Jamróz). Trener: Andrzej Wiśniewski.

Garbarnia: Cabaj – Mistrzyk, Kalemba, Łukasik, Borovićanin – Nieśmiałowski, Masiuda (72.Kostrubała), Pietras, Kiebzak – Siedlarz, Ogar (86.Górecki). Trener: Mirosław Hajdo.

Żółte kartki: Bełczowski, Stachurski, Wierzgacz – Siedlarz, Łukasik, Ogar, Górecki.
Czerwona kartka: Siedlarz (90 min. za dwie żółte).

Sędziował: Rafał Sawicki (Tarnobrzeg).

O losach meczu zdecydowała I połowa. KSZO stosunkowo szybko objął prowadzenie. Stało się to w 18 min. po rzucie karnym celnie egzekwowanym przez Klaudiusza Łatkowskiego. Karny został podyktowany po ewidentnym faulu Łukasika na Michale Gruncie, kiedy to nasz napastnik po sprytnym podaniu Huberta Tylca wychodził na czystą pozycję strzelecką. Kilkanaście minut później było już 2:0 po kuriozalnym golu. Krakowianie rozgrywali piłkę na własnej połowie, ale zagapili się i po niecelnym podaniu futbolówkę niemal z połowy boiska w siatce umieścił Michał Grunt, lobując bramkarza Garbarni. W tej części gry świetną dyspozycję zaprezentował Stanisław Wierzgacz. Nasz bramkarz z wyczuciem bronił strzały Ogara, Kiebzaka i Borovićanina.

W II połowie więcej z gry mieli goście, ale Siedlarz i Ogar nie byli w stanie pokonać Stanisława Wierzgacza. Piłkarze KSZO bronili się w niskim pressingu, szukając szans w kontratakach. Od utraty bramki nasz zespół, po uderzeniu Góreckiego, uratowała poprzeczka. Nasza drużyna również miała okazję na podwyższenie wyniku, ale po akcjach Huberta Tylca i Łukasza Jamroza zabrakło precyzji, by po raz trzeci pokonać Cabaja.

Wyniki sobotniej kolejki i aktualna tabela: Resovia – JKS 1909 Jarosław 2:1 (1:1); Orlęta Radzyń Podlaski – Soła Oświęcim 1:1 (0:1); Unia Tarnów – Cosmos Nowotaniec 0:0; Karpaty Krosno – Spartakus Daleszyce 1:1 (0:1); Avia Świdnik – Wierna Małogoszcz 2:3 (0:1); Podhale Nowy Targ – Podlasie Biała Podlaska 4:1 (2:0); MKS Trzebinia/Siersza – Stal Rzeszów 0:3 (0:1).