Ależ emocjonujące mecze naszych waterpolistów! (zdjęcia)

O jak najlepsze rozstawienie w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży walczyli w miniony weekend na Pływalni Rawszczyzna – w ramach rundy kwalifikacyjnej  do mistrzostw Polski juniorów młodszych ? młodzi waterpoliści KSZO. Ten, kto nie był na turnieju, niech żałuje! Emocji było co niemiara!
Nasi waterpoliści, po dwóch rundach eliminacyjnych, wygrali swoją grupę, wyprzedzając Alfę Gorzów Wielkopolski oraz łódzkie zespoły ? Neptuna i ŁSTW. Awans do finałów mistrzostw Polski i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży mieli więc już w kieszeni. W Ostrowcu rywalizowali o jak najlepsze rozstawienie w finale mistrzostw, które odbędą się w Warszawie 8 i 9 lipca. Wszystkie mecze naszych młodych waterpolistów podczas ostrowieckiego turnieju kwalifikacyjnego miały swoją dramaturgię.

W sobotnie, wczesne popołudnie podopieczni trenera Roberta Serwina nie zaczęli najlepiej rywalizacji z gorzowską Alfą. Już po I kwarcie powinni prowadzić co najmniej różnicą trzech bramek, ale razili skutecznością w ataku pozycyjnym. O wygranej zdecydowała III kwarta, której podopieczni Roberta urozmaicili grę i nie dali szans gorzowianom. W sobotni wieczór to dopiero były emocje! Prawdziwy rollercoaster! Przegraliśmy I kwartę rywalizacji z warszawskim Pałacem Młodzieży dwoma bramkami, II wygraliśmy różnicą trzech bramek, by w III znów pozwolić rywalowi wyjść na prowadzenie 8:7. Uff! Cóż to był za mecz? Obustronne wykluczenia, żółte kartki dla żywiołowo reagujących trenerów? W IV kwarcie prowadziliśmy z kolei już 10:9, ale straciliśmy prowadzenie w ostatniej minucie, a na dodatek przegraliśmy jak zwykle loteryjny konkurs rzutów karnych.
W niedzielę stoczyliśmy kolejny, wyrównany pojedynek z bytomską Polonią. Po trzech kwartach było 7:7. Na szczęście w ostatniej ?ćwiartce? rzuciliśmy o tę jedną bramkę więcej i wygraliśmy. Co to oznacza? Ni mniej, ni więcej tylko tyle, że zajmując 2 miejsce w grupie kwalifikacyjnej najprawdopodobniej w półfinale Ogólnopolskiej Olimpiady zagramy ze zwycięzcą drugiej grupy kwalifikacyjnej, czyli albo z Neptunem Łódź, albo z GKPW 59 Gorzów Wlkp. Jeśli wygramy, to minimum zdobędziemy srebrny medal MP juniorów młodszych. Oczywiście, nie może być inaczej – podopieczni Roberta Serwina zagrają o pełną pulę, czyli o złoto, w walce której wszystko wskazuje na to z układu gier i sił będą musieli pokonać gospodarzy zawodów, warszawski Pałac Młodzieży.
-Do turniej finałowego mamy jeszcze nieco czasu ? mówi trener, Robert Serwin. ?Wiem, że będziemy musieli popracować na skutecznością gry w przewadze, aktywniejszą grą w ataku pozycyjnym oraz szybszym ?wchodzeniem? w mecz. Wierzę, że uda nam się jeszcze poprawić grę i zagrać o medal z najcenniejszego kruszcu.

Oto komplet wyników i tabela ostrowieckich kwalifikacji:
*WTS Polonia Bytom ? Pałac Młodzieży Warszawa 5:8 (2:1, 2:2, 1:2, 0:3)
*KSZO Ostrowiec Św. ? Alfa Gorzów Wlkp. 7:5 (0:1, 3:2, 3:1, 1:1). B: Sadłowski 3, Krakowiak 1, Ozga 1, Szląszkiewicz 1, Jarocha 1
*WTS Polonia Bytom ? Alfa Gorzów Wlkp. 18:6 (1:1, 5:1, 7:2, 5:2)
*Pałac Młodzieży Warszawa – KSZO Ostrowiec Św. 10:10 (3:1, 1:4, 4:2, 2:3), rzuty karne 4:2. B: Ozga 3, Nawodziński 2, Kochański 2, Żak 1, Szląszkiewicz 1, Jarocha 1.
*Pałac Młodzieży Warszawa ? Alfa Gorzów Wlkp. 6:4 (1:1, 3:1, 2:1, 0:1).
*WTS Polonia Bytom ? KSZO Ostrowiec Św. 9:10 (2:1, 2:3, 3:3, 2:3). B: Szląszkiewicz 3, Kochański 3, Sadłowski 2, Ozga, Żak.
1.Pałac Młodzieży Warszawa    8:1     24:19
2.KSZO Ostrowiec                         7:2    27:24
3.Polonia Bytom                            3:6    32:24
4.Alfa Gorzów                                 0:9    15:31
KSZO zagrał w składzie: Jakub Krawczyk, Michał Grys – Patryk Sadłowski, Aleksander Ozga, Igor Szląszkiewicz, Jakub Kochański, Kamil Żak, Maksymilian Krakowiak, Kamil Nawodziński, Kacper Nadbrzuchowski, Oskar Jarocha, Cezary Pietrzyk. Trener: Robert Serwin.