Mistrzostwa dzieci i młodzików na ostrowieckiej tatami (zdjęcia)

W minioną sobotę na ostrowieckiej tatami rozegrane zostały po raz czwarty Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego Dzieci i Młodzików w Judo z Okazji Dnia Dziecka.
Turniej zgromadził ok. 140 zawodników z takich klubów, jak: UMKS Ostrowia, Żak Kielce, Fukutenjin Kielce, Kowala Radom, Kuma Warszawa. Najlepsi zawodnicy swoich kategorii otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale i statuetki. Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe. Na turnieju gościliśmy byłego zawodnika naszego klubu Artura Szafrańca, który aktualnie jest szkoleniowcem w klubie Kuma Warszawa. Na zaproszenie odpowiedziały również Olimpiady Specjalne, których zawodnicy rywalizowali na jednocześnie rozgrywanym II Regionalnym Turnieju Judo Olimpiad Specjalnych. Nasz klub dziękuje dyrektorowi Regionalnemu Olimpiad Specjalnych, Grzegorzowi Kurkowskiemu, za bardzo dobrą współpracę. Honorowy patronat objął prezydent miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, który uroczyście otworzył turniej. Zawody współfinansował Urząd Marszałowski Województwa Świętokrzyskiego i Gmina Ostrowiec.

Tuż po otwarciu zawodów nasi najmłodsi zawodnicy, którzy rozpoczynają dopiero przygodę z judo ? podopieczni trenera Macieja Krawczyka – zaprezentowali swoje umiejętności na tatami i zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Zwłaszcza salta w ich wykonaniu zrobiły wrażenie na licznie zgromadzonej publiczności.
– Turniej można zaliczyć zdecydowanie do udanych. Nasz turniej, który odbywa się cyklicznie, cieszy się dużym zainteresowaniem, a wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju już zapowiedziały swoją obecność w przyszłym roku. Zebraliśmy bardzo dobre recenzje za organizację – komentuje trener, Teresa Dybiec. -Jesteśmy także zadowoleni z wyników. Nasi zawodnicy bardzo dobrze się zaprezentowali. Zwłaszcza nasi najmłodsi podopieczni, dla których to był pierwszy start pokazali, że w warunkach walki sędziowanej, dużego stresu i zmęczenia potrafią z dużą determinacją podejmować wyrównane walki z bardziej doświadczonymi zawodnikami.

W klasyfikacji drużynowej tryumfował klub Kuma Warszawa przed UMKS Ostrowia i Żakiem Kielce. Za najlepszych zawodników turnieju uznano dwóch naszych podopiecznych: Skowrona Nikodema i Rolę Sebastiana.
Wyniki i miejsca zawodników UMKS Ostrowia:
Rocznik 2003-2004: *1 miejsca: Bartłomiej Winiarski (48kg), Mateusz Witkowski (52 kg) *2 miejsca: Jakub Wyderski (52 kg), Kamil Mirecki (66 kg) *3 miejsce: Hubert Kucharczyk (66 kg)
Rocznik 2005-2006 : *1 miejsce: Karol Panaszewski (33 kg) *2 miejsca: Krystian Ziółkowski 32 kg), Julia Grudzień (43 kg), Franciszek Karolik *3 miejsca: Oliwier Kasprzycki (32 kg), Adam Szczygieł (40 kg), Anna Witkowska (43 kg)
Rocznik 2007-2008: 1 miejsca: Nikodem Skowron (27 kg), Sebastian Rola (28 kg), Adam Rutkowski (32 kg) *2 miejsca: Kasjan Król (36 kg), Karolina Kawa (55 kg) *3 miejsca: Igor Kurasiński (32 kg), Jakub Piwnik (32 kg), Jakub Przydatek
(34 kg) *4 miejsce: Bartłomiej Petruczynik (36 kg) *5 miejsce: Anna Popek (32 kg).
Ostrowieckie zawody wsparli Agencja Rozwoju Lokalnego i prezes Agnieszka Rogalińska, Fundacja Pomocna Dłoń i prezes Karolina Nowak, Świętokrzyski Bank Żywności i prezes Maria Adamczyk, radny Włodzimierz Sajda.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *