Zamknij

Black&White na Mistrzostwach Europy

06:42, 14.06.2017 Dariusz Kisiel
Skomentuj

W Hiszpanii w Santa Susanna odbyły się Mistrzostwa Europy w Kulturystyce i Fitness. Polska wystawiła 25-osobową drużynę, w tym 10 zawodników pochodziło z ostrowieckiego klubu sportowego Black&White.

Na tegorocznych mistrzostwach startowało ponad 800 sportowców z 40 krajów.

Ostrowczanka Aleksandra Kępa odniosła kolejny sukces, zajmując podwójne 4 miejsce zarówno w kategorii fitness gimnastycznego juniorek, jak i seniorek. Dla przypomnienia w ubiegłym roku Ola w juniorkach zajęła 5 miejsce, a w seniorkach 6. W tym roku zabrakło Oli odrobiny sportowego szczęścia, gdyż zajęła miejsce tuż za podium, mając tyle samo punktów, co zawodniczka z 3 miejsca. Po półfinale Ola była 3, jednak ostatecznie brązowy medal przyznano Evie Banikowej ze Słowacji, aktualnej mistrzyni świata juniorek i seniorek. Z werdyktami sędziów się nie dyskutuje, jednak trudno zrozumieć, gdy zawodniczka z 4 miejsca w półfinale, Rosjanka - aktualna wicemistrzyni świata seniorek, zajmuje ostatecznie w finale 2 miejsce.

Pozostali zawodnicy Black&Wite wypadli również bardzo dobrze. Cztery fitnesski w bikini zakwalifikowały się do finałów - top 6. Ostatecznie Inez Gorońska zajęła 6 miejsce w kat. bikini juniorek pow. 166 cm, Anita Szymczak w kat. masterek +35 lat pow. 163 cm zajęła 5 miejsce, a Katarzyna Dmochewicz w kat. do 163 cm. również 5 miejsce.

Medal z mistrzostw Europy i to srebrny przywiózł Piotr Zieliński w kat. męska sylwetka do 179 cm.

Udział zawodników i trenerów został dofinansowany z dotacji Gminy Ostrowiec przyznanej na 2017 rok.