Medale i rekordy pływaków KSZO na mistrzostwach okręgu

Na Pływalni Rawszczyzna odbywały się Letnie Mistrzostwa Okręgu Świętokrzyskiego w Pływaniu w kategorii open i młodzik.
KSZO zwyciężył w punktacji klubowej, gromadząc 580 pkt. i wyprzedzając Salos Kielce ? 538 pkt. oraz Barakudę  Starachowice ? 188 pkt. Natomiast w obu kategoriach pływacy KSZO w klasyfikacjach medalowych plasowali się na 2 miejscach. W kategorii open wywalczyli 44 medale: 9 złotych, 14 srebrnych i 21 brązowych, plasując się za Salosem Kielce (24- 13-7), a przed Barakudą Starachowiece (3-4-4). Z kolei w kategorii młodzik KSZO zdobył 4 złote, 10 srebrnych i 10 brązowych medali, zajmując miejsce za Barakudą (28-18-8), a przed Delfi nem Połaniec (1-1-0).
Najwięcej medali dla KSZO zdobyli: Aleksandra Banaczkowska (2-4-0), Karolina Wicha (2-2-0), Bartosz Michta (2-1-3), Wiktoria Błaszkiewicz (2-0-2), Julia Falfus (1-3-0), Julia Szafrańska (1- 2-4), Kinga Gromska (1-2-2), Adrianna Petrykowska (0-2-2), Kajetan Radkiewicz (0-2- 1), Mateusz Rogoziński (0-1- 4), Oliwia Kurasińska (0-1-1), Michał Klimas (0-0-3).
Podczas mistrzostw nasi pływacy bili także rekordy okręgu: Bartosz Michta (na 50 m st. dowolnym, rekord młodzików 12 i 13-letnich), Patryk Stefański (na 50 m st. dowolnym, rekord juniorów 14-letnich), Kajetan Radkiewicz (na 50 m st. grzbietowym, rekord młodzików 12-letnich, Aleksandra Banaczkowska (na 200 m st. klasycznym, rekord juniorek 15-letnich), Wiktoria Błaszkiewicz (na 50 m st. motylkowym, rekord juniorek 15 i 16-letnich).
W klasyfikacji open najlepszą pływaczką mistrzostw okręgu została Karolina Wocha. Na 3 miejscu znalazła się Julia Szafrańska, na 4 Aleksandra Banaczkowska, na 6 Wiktoria Błaszkiewicz, a na 10 Oliwia Kurasińska.