Siatkarki SMS zagrają w Paryżu!

?Volley Culture Paris 2017 International Tournament for girls under 20 years old? rozegrany zostanie ? w dniach od 30 czerwca do 6 lipca – z udziałem naszych licealistek z SMS Ostrowiec! Turniej organizowany jest w ramach promocji miasta Paryż jako organizatora Igrzysk Olimpijskich w 2024.
– To duże wyróżnienie dla naszej szkoły, która jako jedyny reprezentant z Polski przez tydzień rywalizować będzie z zespołami z Francji, Hiszpanii, Norwegii, Libanu i Anglii ? mówi dyrektor szkoły, Anna Trojanowska. – Nasze dziewczęta zgodnie z regulaminem zagrają swoje mecze ze wszystkimi ekipami biorącymi udział w tych siatkarskich zmaganiach.
Nic więc dziwnego, że przygotowania do startu w tak prestiżowych zawodach idą pełną parą. Mimo, iż sezon dziewczęta zakończyły udanym startem w Ogólnopolskiej Licealiadzie, w której zajęły 6 miejsce w Polsce, dla części zawodniczek potrwa on jeszcze cztery tygodnie.
– Bardzo się cieszę, że udało mi się nawiązać kontakt z prezydentem Sporting Club Nord Parisien, M.Dhakouane Ennifarem – podkreśla trener SMS Ostrowiec, Rafał Dytkowski, który odpowiada za przygotowania i organizację wyjazdu. -To zaproszenie i udział w turnieju są wspaniałą okazją do promocji naszej szkoły i powiatu ostrowieckiego w Europie.
Jak się dowiedzieliśmy, strona francuska pokrywa w całości koszty tygodniowego pobytu naszej ekipy w Paryżu. Jednak wyjazd nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie powiatu ostrowieckiego, a w szczególności starosty ostrowieckiego Zbigniewa Dudy. Szkoła otrzymała bowiem dodatkowe środki na sfinansowanie lotu do Francji.
– Do udziału w turnieju wyselekcjonowaliśmy reprezentację 10 dziewcząt z klasy I i II Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego, mających najlepsze umiejętności techniczne i osiągnięcia sportowe, ale jednocześnie będące dobrymi uczennicami ? wyjaśnia Rafał Dytkowski. -Jest to dla nich forma nagrody, docenienie tej ciężkiej pracy, którą wykonywały przez cały rok, a jednocześnie motywacja do dalszego wysiłku.
W paryskim turnieju zagrają: Joanna Ciesielczyk, Martyna Dobrasiewicz, Natalia Drab, Aleksandra Spychaj, Aneta Kasprowicz, Daria Szot, Julia Zapała, Weronika Cuper, Aleksandra Poziomek i Kinga Gadomska. Opiekunami grupy będą Rafał Dytkowski i Iwona Kosiorowska.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *