Milionowy kontrakt Amidu

Firma Amid z Dębowej Woli uzgadnia współpracę z dwoma odbiorcami o globalnym zasięgu działania. Będą oni odbierać opakowania typu Big-bag. amid1To dwie, największe w tej branży, firmy na świecie.
Amid spodziewa się kontraktu na dostarczenie miliona worków. W tej sytuacji firma zwiększa moce produkcyjne i zatrudnia kolejnych 70 osób. Potrzebuje pracowników na wszystkie stanowiska: operatorów maszyn, szwaczki, osoby do prac pomocniczych.
-Przygotowujemy się do nowego kontraktu, który opiewa na dostarczenie miliona worków typu Big-bag, czyli o ćwierć więcej niż ich obecnie produkujemy – mówi Maciej Sokół, dyrektor zakładu. ?W związku z tym sprowadzamy nowe urządzenia, unowocześniamy obecny park maszynowy, kontraktujemy materiały do zapewnienia dodatkowych zleceń. Niestety bez zatrudnienia dodatkowych pracowników nie podołamy temu wyzwaniu. Okazuje się, że z jednym z tych potentatów rynkowych Amid już współpracował. Dostarczał opakowania do jego oddziałów w kraju. Firma z Dębowej Woli okazała się na tyle solidnym partnerem i producentem wyrobów dobrej jakości, że odbiorca postanowił zaopatrywać w elastyczne kontenery z Dębowej Woli swoje oddziały w różnych rejonach świata. Warto podkreślić, że na ten sukces zapracowała cała kadra zarządzająca zakładem, jak i pracownicy. I tym razem Amid będzie stawiać na ludzi.
W ciągu kilku lat firma z Dębowej Woli dokonała ogromnego skoku technologicznego i rynkowego nie tylko w produkcji opakowań typu Big-bag, ale również w drugim segmencie, czyli produkcji opakowań foliowych. Dwa lata temu rozpoczęto na miejscu produkcję foli z kupowanego granulatu. Są plany zwiększenia produkcji folii i rękawów foliowych, w które Amid zaopatrywać chce własną produkcję oraz największych krajowych producentów nawozów sztucznych.
-Wkraczamy w kolejny duży projekt. W Dębowej Woli będziemy rozpoczynać produkcję tkanin, z których szyjemy worki typu Big-bag. Przy tej wielkości produkcji, musimy uniezależnić się od dostawców tkanin i polegać wyłącznie na sobie. Kosztem 40 milionów zł będą prowadzone równocześnie dwie duże inwestycje ? dodaje dyrektor Maciej Sokół.
Elastyczne kontenery, w których specjalizuje się Amid są wykorzystywane do transportu i magazynowania materiałów budowlanych, m.in. kostki brukowej, ale także materiałów sypkich, granulatów i coraz częściej także produktów spożywczych.
Firma cały czas rozwija produkcję Big-bagów jedno i czterouchwytowych, unowocześnia je i obniża koszty związane z ich wykonaniem.

Print Friendly, PDF & Email

4 thoughts on “Milionowy kontrakt Amidu

 • 17 czerwca 2017 at 09:19
  Permalink

  Niech dadza wiecej pieniedzy to ludzie beda pracować a oni oczekuja niemozliwego za ochłapy, ludzie sie zwalniaja bo nie chca robic w tym syfie

  Reply
  • 17 czerwca 2017 at 10:44
   Permalink

   Brawo za powyższy wpis. Szanujcie się bo życie macie tylko jedno. Ale w miarę możliwości organizujcie się, zgłoście się do jakiegoś związku zawodowego, gdzie pomogą wam merytorycznie. Byle nie do solidarności bo oni nadają się tylko do organizowania pielgrzymek.

   Reply
 • 17 czerwca 2017 at 20:47
  Permalink

  przeciez tam ludzie na czarno musza robic, wiem bo znajomi tak pracowal

  Reply
 • 18 czerwca 2017 at 13:09
  Permalink

  Postawcie sie ludzie wkoncu hom kturzy xhcom nas na max wykorzystac a zaplacic minimum albo jeszcze mniej

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *