Policyjne podsumowanie długiego weekendu

24 wypadki, 32 osoby ranne, brak ofiar śmiertelnych – to podsumowanie ostatniego długiego weekendu na świętokrzyskich drogach. Niestety apele policjantów o trzeźwość nie wszyscy wzięli sobie do serca. Funkcjonariusze ujawnili 64 kierujących, którzy zdecydowali się jechać samochodem po alkoholu.
-W porównaniu do ubiegłego roku o 7 wzrosła liczba wypadków drogowych oraz więcej o 8 było osób rannych w tych zdarzeniach ?informuje kom. Kamil Tokarski, oficer prasowy KWP w Kielcach. Nie doszło do żadnego tragicznego w skutkach wypadku, ponieważ nie było ofiar śmiertelnych. W ubiegłym roku życie straciła jedna osoba.
Pomimo licznych apeli funkcjonariusze na drogach województwa świętokrzyskiego w dalszym ciągu eliminują amatorów jazdy na ,,podwójnym gazie??. W tym roku funkcjonariusze ujawnili 64 takich kierujących, czyli o 18 mniej niż w roku ubiegłym
Policjanci w trakcie kontroli drogowej,  zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących. Funkcjonariusze  drogówki sprawdzali także stan techniczny pojazdów. Zwracali uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach.
Głównymi grzechami kierowców było przede wszystkim: przekraczanie dozwolonej prędkości, brak wyobraźni za kierownicą, brawura oraz przecenianie swoich możliwości ale przede wszystkim alkohol o czym świadczą dane z ostatniego weekendu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *