Wielki tryumf małych sportowców z PSP Nr 5

W Chęcinach, w Hali Widowiskowo- Sportowej Centrum Kultury i Sportu, rozegrano pod patronatem marszałka województwa, Finał Wojewódzki III Świętokrzyskiej Mini Olimpiady w Turnieju Gier i Zabaw, w którym uczestniczyli uczniowie klas I-III szkół podstawowych.
W turnieju finałowym  uczestniczyło 400 uczniów z 9 szkół podstawowych wyłonionych w eliminacjach wojewódzkich. Natomiast w eliminacjach uczestniczyło ponad 4,5 tysiąca najmłodszych uczniów naszego województwa z ponad 100 szkół podstawowych. To największa impreza szkolna, rozgrywana w województwie świętokrzyskim. Tym bardziej nam miło, że zakończyła się wielkim tryumfem sportowców z ostrowieckiej PSP Nr 5. Dodajmy od razu, że po raz pierwszy na najwyższym stopniu podium stanął zespół uczniów z Ostrowca. Ceremonii otwarcia i zamknięcia III Świętokrzyskiej Mini-Olimpiady w Turnieju Gier i Zabaw dokonali m.in.: Jacek Kowalczyk – dyrektor Departamentu Promocji Edukacji Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Robert Jaworski – burmistrz Gminy i Miasta Chęciny, Alicja Stradomska -prezes Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego Kielce, Leszek Wnętrzak – kierownik Departamentu Promocji Edukacji Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. W ceremonii uczestniczył także Wiesław Kepel ? przewodniczący Komisji Sportowej WSZS Kielce.
Uczestnicy turnieju startowali w czterech konkurencjach w seriach na czas, który po ich ukończeniu został przeliczony na punkty osobno dla poszczególnych grup wiekowych. Uczniowie rywalizowali w trzech grupach wiekowych: rocznik 2009 i młodsi, 2008 i młodsi, rocznik 2007 i młodsi. W każdym zespole startowało po 5 dziewcząt i chłopców. Tak więc łącznie zespół szkolny składał się z 30 uczestników plus 6 rezerwowych. Uczniowie zmagali się w takich konkurencjach, jak zakładanie kółek ringo na pachołki, biegu sztafetowym, rzutach kółkami ringo na materac i torze przeszkód.
Najlepsi uczniowie z ostrowieckiej PSP Nr 5 zgromadzili 74, 5 pkt. i wyprzedzili PSP Nr 32 Kielce – 73.5 pkt., PSP Małogoszcz – 69 pkt., PSP Łopuszno ? 69 pkt., PSP Nr 2 Pińczów – 65,5 pkt., PSP Stadnicka Wola – 61,5 pkt., PSP Nr 13 Skarżysko Kam. – 59,5 pkt., PSP Rytwiany ? 42 pkt. i PSP Łagów – 38,5 pkt.
Zespół PSP Nr 5 wystąpił w następującym składzie: *rocznik 2009 – Stefania Jędrych, Maja Kaniewska, Alicja Mołodowiec, Wiktoria Przepiórka, Oliwia Demska, Maja Olszewska, Kamil Nowocień, Mateusz Dyka, Filip Turek, Piotr Czajkowski, Bartosa Ambrozik, Gabriel Lach *rocznik 2008 – Katarzyna Soboń, Julia Nawodzińska, Olha Kamuliak, Aleksandra Jeruzal, Pola Orzechowska, Krzysztof Fudalej, Kamil Kubacki, Oliwier Mazur, Dominik Wnuk, Krystian Stefański, Antoni Jedlikowski *rocznik 2007 – Wiktoria Stefańska, Róża Sławińska, Zofia Wójcik, Dominika Sawiniec, Julia Norowska, Konrad Nowocień, Kacper Kaczor, Piotr Długosz, Patryk Misiura, Bartosz Kowalski, Mateusz Kowalski. Opiekunowie: Janusz Ozdoba i Andrzej Waniel.
Nasi uczniowie w nagrodę otrzymali nie tylko pamiątkowe czapeczki z logo Olimpiady, dyplomy i okolicznościowe medale, puchary, ale także czek na zakup sprzętu sportowego. Ponadto, wszystkie szkoły otrzymały zwrot kosztów za wynajem autokarów na dojazd na zawody.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *