Rock i punk na dobry początek wakacji. XI „Wielki Ogień” w Ostrowcu, I Punk Fest w Bałtowie

8-9 lipca powiatem ostrowieckim wstrząsną rockowe i punkrockowe dźwięki.
W Ostrowcu Świętokrzyskim w tym terminie odbędzie się jedenasta edycja ?Wielkiego Ognia?, w którego programie jest kilka doprawdy mocnych akcentów, zaś w Bałtowie wystartuje po raz pierwszy Punk Fest Bałtów 2017.
Wielki Ogień zapłonie po raz jedenasty
Amfiteatr w Parku Miejskim wypełni się w weekend 8- 9 lipca br. fanami rockowych brzmień, których w naszym mieście i regionie nie brakuje. Tym razem impreza przyjęła dwudniową formułę, pozbawioną słabych akcentów. Gwiazdą soboty będzie Marek Piekarczyk, legenda polskiej sceny rockowej, prezentując się w akustycznej odsłonie.
Wcześniej zaprezentują się laureaci sprzed roku, czyli MetKa oraz zespoły konkursowe, które zawalczą o nagrody w tegorocznej odsłonie. Niedziela też rozpocznie się od przesłuchań młodych wykonawców, a zaraz później powinniśmy poznać już laureatów.

17814512_1331561073592375_5107751010745675850_o
Bezsprzecznie największą gwiazdą XI edycji Wielkiego Ognia będący na absolutnym topie zespół ?RGANEK. Zespół ?RGANEK powstał w roku 2013 z inicjatywy jej lidera, Tomasza Organka, początkowo jako Power Trio. Rok później do Adama Staszewskiego (bas) oraz Roberta Markiewicza (perkusja) dołączył klawiszowiec, Tomasz Lewandowski. Jeszcze tego samego roku grupa wydała swój debiutancki album pt. ?Głupi?, który przebojem wtargnął na rynek muzyczny w Polsce, zapewniając zespołowi czołówki list przebojów rozgłośni radiowych oraz liczne nagrody i wyróżnienia (m.in. Mateusz Trójki 2014, Szczota Offensywy 2014, Nagroda im. Grzegorza Ciechowskiego 2014, nominacja do nagrody Fryderyk 2015).

W latach 2014 – 2016 kwartet dał ponad dwieście koncertów w Polsce i za granicą, czym zbudował sobie świadomą i wymagającą publiczność, dzięki której album pt. ?Głupi? uzyskał status Platynowej Płyty. W roku 2016, lider formacji, Tomasz Organek, został zaproszony do pełnienia funkcji dyrektora muzycznego Orkiestry Męskiego Grania 2016. Obecnie zespół podczas koncertów na żywo prezentuje materiał z drugiego albumu pt. ?Czarna Madonna?. Nowy krążek to z jednej strony kontynuacja platynowego debiutu pt. ?Głupi?, a z drugiej niezaprzeczalny krok w przód.  ?RGANEK po raz kolejny cytuje gatunki, konwencje i klisze, które zbudowały muzykę XX w., ale też i całą zachodnią popkulturę, z której ona wyrasta. Tym razem jednak wszystko brzmi nowocześniej dzięki bardziej złożonej produkcji oraz współcześniejszym odniesieniom do tak odległych od siebie stylistyk jak punk, czy country. W warstwie tekstowej ?RGANEK zdaje się dotykać najgłębszych pokładów swojej wrażliwości, czego dowodem jest chociażby utwór tytułowy nowego albumu formacji. Mroczny, nieskrępowany, ekspresyjny charakter koncertów przyciąga liczną publiczność.
Wstęp na imprezę wolny.
Punk zawładnie Bałtowem
Z kolei 8 lipca br. na Bałtowskiej Okręglicy rozpocznie się I Punk Fest Bałtów 2017. Na terenie imprezy, jak zapewniają organizatorzy, znajdzie się bezpłatne pole namiotowe, kąpielisko ?Kamienne Oko? , ciepłe jedzonko i wszelakie napoje. Wstęp 20 zł.
Na scenie zaprezentują się punkowe zespoły na czele z legendą polskiego punk rocka ?TZN Xenną, a także Spirit of 84, Panta Koina, Azotox, Na Zewnątrz, Friedhof oraz Pijacka Banda.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Rock i punk na dobry początek wakacji. XI „Wielki Ogień” w Ostrowcu, I Punk Fest w Bałtowie

  • 30/06/2017 at 20:49
    Permalink

    Ciekawe czy doczekamy się w tym sympatycznym amfiteatrze koncertu jazzowego,takiego jak przed kilku laty wykonał BobaJazzBand ? Widownia była zapełniona i ucztowaliśmy wspaniałym jazzem w wykonaniu tego zasłużonego zespołu,przez 2 godziny.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *