Uwaga na fałszywki

Ostrowieccy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z punktów gastronomicznych w centrum Ostrowca Świętokrzyskiego.

-Okazało się, że 19-latek próbował zapłacić za zamówiony posiłek banknotem, który w ocenie sprzedawcy nie był autentyczny ?mówi kom. Ewa Libuda, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ostrowczanin został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Podczas wykonywanych czynności śledczy ustalili, że ten sam mężczyzna, na początku czerwca, działając wspólnie z 36-letnią mieszkanką Kielc, wprowadził do obiegu 8 fałszywych banknotów o nominale 50 zł.

Po analizie zgromadzonego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 19 -latka na 3 miesiące. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzi śledztwo przeciwko mieszkance Kielc, Małgorzacie K. W dniu 9 czerwca 2017 r. na terenie miasta puszczane były w obieg podrobione banknoty o nominale 50 zł serii i nr GW 8894118 oraz HA 3939779. Policjanci ujawnili u podejrzanej takie podrobione znaki pieniężne. Jak ustalono, zdołała ona wprowadzić w obieg co najmniej cztery banknoty. Prokurator przedstawił zatrzymanej zarzut puszczania w obieg podrobionych banknotów, przesłuchał ją, a następnie zdecydował o wystąpieniu do sądu o jej tymczasowe aresztowanie. Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim uwzględnił w całości wniosek prokuratora, stosując wobec podejrzanej tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *